Šį kartą Miško naujienose net keli itin reti ir labai įdomūs laukinės gamtos stebėjimai. Vaizdo įrašai, leidžiantys visai kitaip pažvelgti į plėšrūnų pasaulį, jų tarpusavio santykius ir išgyvenimo taisykles.
Pirmajame pasakojime užfiksuotas neįprastas ir žiaurus įvykis. Lapė aptiko vilkų urvą ir puola vilkiukus. Kodėl taip nutinka? Ar lapė tiesiog atsitiktinai pateko į vilkų teritoriją, o gal naudojasi proga sumažinti konkurentų įtaką savo medžioklės plotuose? Pakalbėsime apie plėšrūnų sambūvį, konkurenciją dėl maisto ir tai, kaip laukinėje gamtoje persidengia skirtingų rūšių gyvenimo nišos.
Antrajame siužete pamatysite labai dinamišką ir retai nufilmuotą įvykį. Vilkai bando sumedžioti bebrą. Iš pradžių atrodo, kad bebras neturi jokių galimybių, tačiau jis demonstruoja stulbinamą ištvermę ir gynybos gebėjimus. Gyvūnas ne kartą apkandžioja vilkus ir ilgai išvengia jų puolimo. Šis vaizdo įrašas puikiai parodo, kad net patyrusiems plėšrūnams medžioklė ne visada būna lengva, o bebras tikrai nėra toks bejėgis gyvūnas, kaip daug kam gali atrodyti.
Ir dar viena ypatinga staigmena. Vienas žiūrovas atsiuntė slaptus lūšių rujos kadrus. Taip arti ir taip atvirai nufilmuoti šį paslaptingą katininių šeimos plėšrūną pavyksta labai retai. Papasakosime ir apie lūšių šeimyninį gyvenimą, rujos laikotarpį, patino ir patelės santykius, taip pat apie tai, kaip auga lūšiukiai ir kodėl didžiąją gyvenimo dalį šie gyvūnai vis dėlto praleidžia vieni.
Žiūrėkite naujausią Miško naujienų laidą jau visai netrukus. Laukinėje gamtoje nuobodžiauti tikrai netenka.
Nepraleisk! Išleistas naujas žurnalo numeris

<
Prenumeruokite žurnalą Medžioklė!




