Medžioklės reikmenys

Kurią šunų sekimo sistemą rinktis?0

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Martynas rašo: „Sveiki, norėjau pasiteirauti, kokią GPS sistemą arba antkaklį kasdien dedate savo šunims? Negaliu apsispręsti tarp Garmin Alpha 300 ir Huntloc. Žinau visus šių prietaisų pliusus ir minusus. Turiu taksų veislės berniuką, kurį imsiu pagalbininku į medžioklę tik kraujo pėdsakų ieškoti, jei žvėries vietoje nebėra. Turbūt Garmin taksui naudoti kasdien nebus labai baisu. Huntloc gąsdina tuo, kad miške dažnai gali nebūti interneto zonos. Viena aišku, kad be GPS į mišką neleisiu!“

Kasdien naudoju Huntloc – pasivaikščiojimams, įprastose medžioklės situacijose. Iš principo antkaklį nuimu tik tada, kai reikia įkrauti. Ten, kur esu aš, su zona problemų nėra, todėl antkaklį šuo nešioja visą laiką. Antkaklis turi daug pliusų, vienas didžiausių – Huntloc pakanka įkrauti kartą per savaitę ir galima laikyti budėjimo režimu bei įjungti, kai reikia. Garmin tokių galimybių neturi, tačiau naujausių modelių baterija taip pat jau laiko ilgiau ir galima rasti sau tinkamiausią sprendimą. Anksčiau antkaklius reikėdavo įkrauti kasdien.

Kraujo pėdsakams ieškoti naudoju Garmin Alpha 200, turiu T5 antkaklį mažiems šunims – jis seno modelio. Dabar galima įsigyti antkaklį Alpha T20, kurio sekiklio svoris – 168,5 g (be antkaklio). Ši tiks ir mažesniam šuniui, anksčiau galingiausi antkaklių įrenginiai būdavo geros plytos dydžio ir mažam šuniui buvo per dideli. Kraujo pėdsakams ieškoti Garmin pasirinkau todėl, kad jis rodo, jog šuo sustojo ar pasilipo, be to, tai labai patikima sekimo sistema. Navigatoriaus ryšys su antkakliu dingsta itin retais atvejais, nebent šuo išeina už ryšio zonos ribų.

Terjerams paprastai ant kaklo būna Tractive. Žinau, kad yra medžiotojų, kurie jį naudoja ir medžioklėje, bet man šie antkakliai nelabai patinka, nes juos kasdien reikia įkrauti, nors gamintojas ir žada, kad seni modeliai laiko 2–5 dienas, o nauji – iki 10 dienų. Turbūt reikia su jais susisiekti ir išsiaiškinti, kur problema. Jie turi visokių gerų savybių, tačiau medžioklės situacijose, kai reikia žaibiškai greitai gauti informaciją, šis antkaklis yra per lėtas. Būna ir nenumatytų gedimų, todėl kaskart išeinant iš kiemo reikia patikrinti, ar antkaklis veikia. Be to, mano šunys kažkaip įsigudrino nuimti siųstuvą, todėl dabar antkakliai apvynioti izoliacine juosta.

Kasdien naudoti patogiausia būtent Huntloc. Nereikia dažnai krauti, šunį galima matyti, kad ir kurioje pasaulio vietoje būtų. Kartais pasinaudoju galimybe paskambinti į antkaklį ir pasiklausyti, ką šuo veikia – loja, bėga, tyli. Vieną Garmin navigatorių galima sujungti su keliais antkakliais, o Huntloc atveju, įjungus medžioklės režimą visi, turintys programėlę, gali matyti vienas kitą ir šunis. Yra medžiotojų, kurie medžioklėje su varovais naudojasi šia galimybe sekdami varovus ir šunis.

Kainų klausimu tai dvi visiškai skirtingos sistemos. Įsigyti Garmin rinkinį galima sumokėjus vieną didelę sumą, pavyzdžiui, GPSPro.lv jis kainuos nuo 1128 iki 1228 eurų už komplektą, priklausomai nuo komplektacijos. O štai Huntloc standartiškai kainuos 349 eurus už antkaklį, o metinis programėlės mokestis yra 4,99–19,99 euro, be to, dar apie 35 eurus reikės mokėti už tarptautinę SIM kortelę. Tractive antkaklis kainuoja apie 35 eurus, o programėlės Premium paketo prenumerata – 120 eurų dvejiems metams.

Dar Švedijoje mačiau naudojant Tracker sistemą, kuriai taip pat reikia antkaklio ir programėlės. Siūlomos funkcijos buvo labai plačios ir patogios naudoti. Tai, ką mačiau, atrodė tikrai įspūdingai. Apie tai rašysime kokį kitą kartą. Antkaklio kaina – nuo 769 iki 1269 eurų, priklausomai nuo komplektacijos. Latvijoje nesu bandžiusi. Sekimo licencija kainuoja nuo 19,99 iki 84,90 euro, o vieno antkaklio SIM metams – 29 eurus. Galų gale susidaro gana daug.

Huntloc sekiklis HLT-4.0 dideliems šunims
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Specifikacijos:
– Įmontuota SIM kortelė (Telia), 2G tinklas, tarptinklinis ryšys visoje ES
– Palydovai: GPS, GLONASS, GALILEO, SBAS, BeiDou, IMES, QZSS
– Įmontuotas mikrofonas ir garsiakalbis
– Signalinės lemputės prietaiso veikimo būklei nustatyti: 3 raudoni šviesos diodai (kraunama), mėlyni (GPS), žalia (GSM)
– Atsparus vandeniui ir dulkėms (IP68)
– Qi belaidis krovimas
– Baterija: 1800 mAh
– Svoris: 98 g
– Matmenys: 88 × 46 × 28 mm

Huntloc antkakliai yra dviejų versijų: tiek mažiems, tiek dideliems šunims. Siųstuvas nedidelis ir nekrintantis į akis
Nuotrauka: Linda Dombrovska
Izoliacine juosta apvyniotas Tractive. Sekiklis nedidelis, netrukdo kasdieniam gyvenimui
Nuotrauka: Linda Dombrovska
Garmin Alpha 300
Nuotrauka: Linda DombrovskaGarmin Alpha 300 įrenginio ir T20 antkaklio specifikacijos:
– Matmenys: 6,8 × 16,2 × 3,4 cm
– Jutiklinis ekranas
– Ekrano matmenys (P x A): 4,7 × 7,7 cm, skersmuo – 3,5 colio (88,9 mm)
– Ekrano skiriamoji geba: 282 × 470 pikselių
– Ekrano tipas: pusiau skaidrus spalvinis TFT jutiklinis ekranas
– Svoris: 280 g su standartine antena ir baterija
– Atsparumas vandeniui: IPX7
– Baterijos tipas: įkraunama ličio jonų (pridedamas)
– Baterijos veikimo laikas: iki 55 valandų
– Sąsaja: didelės spartos USB
– Atmintis / istorija: 16 GB

Antkaklis
– Matmenys (P x A x G): 8,1 × 4,5 × 3,5 cm
– Svoris: 168,5 g siųstuvas ir antena (be antkaklio)
Bendras svoris – 239,5 g (su antkakliu)
– Įkraunama ličio jonų baterija, keičiama
– Baterijos veikimo laikas:
Standartinė baterija (pridedama):
iki 68 valandų dinaminio sekimo režimu (numatytasis)
iki 25 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2,5 sekundės
iki 84 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2 minutes
Didesnės talpos baterija (įsigyjama atskirai):
iki 136 valandų dinaminio sekimo režimu (numatytasis)
iki 50 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2,5 sekundės
iki 168 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2 minutes
– Diapazonas: 14,5 km
– Sąsaja: USB-C
– Atsparumas vandeniui: 1 ATM (10 metrų)

Tractive
Nuotrauka: Linda Dombrovska


– Matmenys: 71 × 28 × 17 mm
– Svoris: 35 g
– Rašoma, kad iki 10 dienų energijos taupymo zonoje – įmanoma naujiems modeliams
– Vandeniui atspari jungtis: LTE/4G (CatM1), 2G Bluetooth, 5.0 WiFi (2,4 GHz b/g/n)
– Neribotas sekimo atstumas
– Programėlė tiek Android, tiek iOS

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv