Medžioklės reikmenys

Kokybė iš didžiosios raidės. Schmidt&Bender optiniai taikikliai0


Schmidt&Bender
Schmidt&Bender
Nuotrauka: Kataryna Šerna

Prekių ženklo Schmidt&Bender optiniai taikikliai žinomi dėl išskirtinės kokybės ir galios, kurią labai vertina tiek medžiotojai, tiek šaudymo sporto atstovai ir kariškiai. Siekiant išvengti bet kokio gamybinio broko, prieš pristatant į prekybą kiekvienas taikiklis individualiai patikrinamas.

Schmidt&Bender yra šeimos verslas, savo veiklą pradėjęs 1957 metais, kai entuziastai Helmutas Schmidtas ir Helmutas Benderis sukūrė pirmuosius įrenginio prototipus. Šiais laikais pagrindinė bendrovės bazė įsikūrusi Vokietijoje, Bybertalyje, kur gaminama didžioji dalis visos produkcijos.

Schmidt&Bender 3-21×50 Exos

Klasikinis, dinamiškas ir patikimas. Šis modelis, pradėtas gaminti 2019 metais, paties gamintojo teigimu, yra ypač tinkamas tiksliai šaudyti iš toli. Tai ne atsitiktinė ypatybė, o sąmoningas ir iš anksto numatyto tikslo subalansuoti įrenginį, paveikiant ir bendrą ginklo balansą, rezultatas. Tai įvertins medžiotojai, naudojantys duslintuvą ir nepageidaujantys papildomai apkrauti priekinės ginklo dalies.

Ant 50 mm objektyvo viršaus įtaisyti sriegiai apsaugai nuo saulės ar kitiems priedams. Yra dviejų tipų taikymosi tinkleliai (D7 ir LRH-MOA) antrojoje židinio plokštumoje (SFP). Tai reiškia, kad didinant ar mažinant vaizdą tinklelio dydis nesikeičia. Kad geriau matytųsi esant silpnai šviesai ar taikantis į tamsų foną, tinklelį galima apšviesti. Įdomu, kad siekiant sutaupyti energijos, apšvietimas gali išsijungti pats, pakreipus taikiklį 45 laipsnių kampu į šoną, 70 – į viršų ar 110 laipsnių kampu – žemyn.

Korpusas pagamintas iš anoduoto aliuminio, centrinės vamzdžio sienelės storos, todėl prietaisas ypač patvarus. Lęšiai pagaminti naudojant True Color technologiją, kuri priartinus užtikrina maksimaliai tikslias spalvas, krištolo skaidrumo atvaizdavimą, o kartu nevargina šaulio akių.

Skirtingai nei daugelis kitų optinių taikiklių, Schmidt&Bender pagamintieji išsiskiria puikiais balistiniais bokšteliais, vienu metu užtikrinančiais aukštą tikslumą ir pakartotinio šūvio vertę. Tiek vertikaliai, tiek horizontaliai vienas spustelėjimas sudaro 147 MOA. Taikiklį reguliuoti paprasta ir patogu, tad galima greitai pritaikyti tiek tolimam, tiek artimam šūviui. Gamintojas pabrėžia, kad tai veikia ir žiemą, kai temperatūra nukrinta gerokai žemiau nulio ir tenka mūvėti pirštines.

Paralaksas, reguliuojamas taikiklio šonuose, – nuo 25 metrų iki begalybės.

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Didinimas: 3–21 k.
Objektyvo lęšio skersmuo: 50 mm
Vidinis vamzdžio skersmuo: 34 mm
Regėjimo laukas iš 100 m: 13,0–1,9 m
Atstumas nuo akies: 90 mm
Šviesos laidumas: 90 proc.
Židinio plokštuma: antroji (SFP)
Svoris: 925 g
Bendras ilgis: 340 mm
Kaina: 2999 eurai

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.