Medžioklės reikmenys

Kokią miško kamerą pasirinkti?0

Nuotrauka: iš archyvo

Miško kameras galima skirstyti į dvi dideles grupes: tos, kurios tik fotografuoja, ir tos, kurios dar ir nusiunčia vaizdą pranešimu. Aišku, siunčiančios pranešimus yra gerokai brangesnės, ir neretai kainų skirtumas siekia tris kartus. Vis dėlto gali būti, kad per ilgą laiką šie pinigai atsipirks, nes nereikės kas savaitę važinėti į plotus tikrinti SD kortelės.

Paprastos kameros pliusai

– mažesnė kaina
– paprastai mažiau techninių problemų
– lengviau naudoti
– ilgiau veikia baterija

Pranešimus siunčiančios kameros pliusai

– suteikia aktualią informaciją konkrečioje vietoje
– kai kurios praneša, kada baigsis baterijos
– visada prieinamos ir geros kokybės nuotraukos
– leidžia medžiotojams reaguoti realiuoju laiku

Įvairių kamerų galima įsigyti ne tik Lietuvos parduotuvėse, bet ir internete – yra pigesnių ir brangesnių variantų. Apžvelgsime keletą realiai išbandytų pasiūlymų (išskyrus vieną).

Dörr Snapshot Mobil Black 5.1

Patvari, kokybiška ir patikima. Vienas senesnių modelių, kurį naudoju dar nuo 2016 metų pavasario. Neskaitant incidento su vorų šeima, kuri atsikraustė gyventi į aparato vidų ir dėl kurios reikėjo vežti įrenginį valyti, daugiau problemų nebuvo. Kameros korpuse yra nedidelė skylutė išorinei baterijai prijungti. Per ją vorai ir sulindo. Dabar ji užklijuota, tad kitiems nelegaliems nuomininkams kelias užkirstas.

Reikia 12 AA baterijų, o tai gana daug, bet net siunčiant visus pranešimus kamera veikia gana ilgai, šiltu oru – net iki 3 mėnesių. Atšalus reikėtų pakeisti baterijas. Ir fotografuoja, ir filmuoja, bet siunčia tik nuotraukas arba pranešimą, kad kažkas nufilmuota. Norint siųsti pranešimus reikia SIM kortelės. Jeigu kamera nustoja siųsti pranešimus, greičiausiai baigėsi SIM kortelės limitas.

Naudoti gana lengva, parduotuvėje visada padeda sukonfigūruoti, bet ir pats gali suprasti, kaip tai daryti. Kamerą galima įsigyti ieskaties.lv. Galima naudoti ir paprastas baterijas, ir atitinkamos galios išorinę bateriją.

Nuotrauka: iš archyvo

Vienas minusas: kameros negalima atidaryti, jeigu prijungta išorinė baterija. Todėl, norint kamerą sureguliuoti, joje galima palikti keturias baterijas, kurių galios užteks nustatymams pakeisti – atjungus išorinę ji toliau veiks. Net jeigu kamera kurį laiką neveikė, ją vėl lengva įjungti, tinkamai viską nustačius. Pati šią kamerą nustačiau taip, kad darytų tris nuotraukas, bet siųstų tik vieną kartą per 10 minučių – kad pranešimai neitų nuolat. Tokiu režimu informacijos visiškai užtenka.

Specifikacijos

Vaizdo jutiklis: 5 MP
Optikos skersmuo: F/2,8
Vaizdo kampas: 52o
Jutiklio veikimo diapazonas / kampas: 15 m / 52o
Nuotraukų intervalas: nuo 5 s iki 8 h
Vaizdo įrašo trukmė: 5–60 s
Nuotraukų raiška: 12 MP
Vaizdų siuntimas: GSM / GPRS, naudoja 137–261 mA
Vaizdo siuntimas: nėra
Maitinimas: 4 / 8 / 12 AA baterijų arba 6 V išorinė baterija, 100–240 V AC adapteris
Atminties kortelė: SD / SDHC 2–32 GB
Matmenys: 145 × 112 × 68 mm
Svoris be baterijų: 0,352 kg

Burrel Edge HD+ 4G

Tai universali ir labai patikima kamera. Iš kitų kamerų išsiskiria tuo, kad siunčia vaizdo įrašus. Lengvai pastatoma, nustatymuose įrašomas el. pašto adresas vaizdams gauti. Rekomenduojama siųsti nuotraukas ir vaizdo įrašus ne į telefoną kaip MMS, o el. paštu. Taip pigiau ir patogiau.

Galima, pavyzdžiui, susikurti atskirą Gmail pašto adresą ir naudoti jį vien tik vaizdams gauti. Kamera siunčia 4G tinklu – naudotojai teigia, kad informacija siunčiama labai greitai. Pabrėžiama, kad kamera nevartoja daug energijos, todėl išorinė ar vidinės baterijos veiks ilgai – net iki 6 mėnesių, priklausomai nuo oro ir kaip dažnai fotografuojama bei siunčiama.

Jeigu atminties kortelė pilna, ji perrašoma, bet talpesnės kortelės tikrai užteks ilgam. Galima net įrašyti vaizdą su garsu, taip pat įmanoma kartu ir fotografuoti, ir filmuoti. Į kamerą galima trumpąja žinute siųsti įvairias komandas, pavyzdžiui, liepti fotografuoti, pakeisti nustatymus. Šios kameros nė vienas Medžioklės komandos narys neišbandė, todėl galime vadovautis tik prekybininkų ir kitų naudotojų suteikta informacija.

Nuotrauka: iš archyvo

Specifikacijos

IR blykstės veikimo atstumas: 18 m
Fotojungiklio reagavimo laikas: 0,6 s
Vaizdo kampas: 58o
Judesio jutiklio veikimo atstumas: 25 m
Maksimali vaizdo įrašų raiška: 1080p, 30fps
Nuotraukų raiška: 12 MP
Vaizdo siuntimas: yra
Maitinimas: 12 AA 1,5 V baterijų
Atminties kortelė: iki 32 GB
Matmenys: 153 × 124 × 90 mm
https://www.skyhunters.lv/index.php?route=product/product&product_id=23196
Image5 Patikima ir efektyvi kamera

Minox DTC 550

Kol kas išbandžiau tik vieną šios kompanijos modelį – DTC 550, kurį sėkmingai naudojau. Kamera veikia praktiškai be problemų jau antrus metus, kartkartėmis reikia atkurti pradinius nustatymus. DTC 550 ir filmuoja, ir fotografuoja, ir daro tai vienu metu.

Dieną kamera fiksuos apie 15 sekundžių trukmės vaizdo įrašus (galima nustatyti ir ilgesnius), o tamsiuoju paros metu ilgiau nei 5 sekundės nefilmuoja. Galbūt tai konkrečios kameros ypatybė. Pagal pradinius nustatymus, kamera filmuoja ir fotografuoja tuo pačiu metu.

Didžiausias kameros pliusas – ją lengva naudoti, o vaizdo kokybė labai gera. Baterijos veikia gana ilgai, reikia keisti maždaug 3–4 kartus per metus. Bandėme testuoti ir šios kompanijos kamerą, siunčiančią pranešimus, bet su mūsų SIM kortele nepavyko. Kamera fotografuoja, bet nieko nesiunčia, bent jau mums iki šiol nepasisekė.

Nuotrauka: iš archyvo

Specifikacijos

Vaizdo jutiklis: 5 MP
Optikos skersmuo: F/2,18
Vaizdo kampas: 63o
Jutiklio veikimo diapazonas / kampas: 15 m / 52o
Nuotraukų intervalas (s / min / h): 5, 10, 30 / 1, 5, 30 / 1
Vaizdo įrašo trukmė: 10–180 s
Fotojungiklio reagavimo laikas: 0,4 s
Nuotraukų raiška: 12 / 8 / 5 / 2 / 0,5 MP
Nuotraukų siuntimas: nėra
Vaizdo siuntimas: nėra
Maitinimas: 8 AA 1,5 V baterijos
Atminties kortelė: iki 32 GB
Matmenys: 135,5 × 101 × 7 mm
Svoris be baterijų: 0,295 kg

Pigus variantas iš Kinijos HC-300M

Pasakoja Oskaras Treilichas

Vieną kamerą pirkau 2016, kitą – 2017 metais, abi vis dar veikia. Užsisakiau iš AliExpress, pirmą kartą kaina buvo apie 100 eurų, o po metų jau su nuolaida – apie 60 eurų su pristatymu. Reikėjo laukti apie du mėnesius.

Bandžiau nepalikti po atviru dangumi, kad ant viršaus netekėtų vanduo, antraip susidaro kondensatas ir pasitaiko veikimo trikdžių. Pavyzdžiui, kartą dėl drėgmės pradėjo eiti tuščios nuotraukos. Taigi negalima sakyti, kad kamera atspari vandeniui. Su stogeliu tokios problemos dingo. Vaizdo kokybė visiškai pakankama, kad suprastum, kas vyksta konkrečioje vietoje.

Nuotrauka: iš archyvo

Rekomenduoju kamerą įrengti taip, kad fotografuojamas objektas eitų link kameros, o ne pro šalį. Kameros ilgas pabudimo laikas, ir kol ji sureaguoja, gyvūnas jau būna nuėjęs. Nustatymai elementarūs – viskas atliekama kompiuteryje, lengvai suprantama. Padaromas failas, jis įkeliamas į microSD kortelę, įdedama SIM kortelė, ir viskas veikia. Naudoju Tele2 SIM kortelę, nuotraukas gaunu ir el. paštu, ir trumpąja žinute. Darau ir vaizdo įrašus, bet juos galima pažiūrėti tik priėjus prie kameros.

Papildomai įsigijau iPhone adapterį, kuris iš karto nuskaito visas nuotraukas ir perkelia į telefoną, kad nereikėtų į mišką neštis kompiuterio. Kartkartėmis kamerą išvalau ir išdžiovinu, kad ilgiau tarnautų. Zoną gaudo gerai. Didžiausias minusas – ilgas pabudimo laikas, bet šėrykloje to užtenka. Nustatyta, kad darytų tris nuotraukas, siųstų vieną, reaguoja kartą per 10 minučių.

Savi pliusai, savi minusai, bet kol kas tarnauja patenkinamai. Vaizdas galėtų būti geresnis, taip pat rūpestį kelia atsparumas drėgmei, bet viskuo kitu esu patenkintas.

Nuotrauka: iš archyvo

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.