Patirtis

Knygos autorius apdovanotas Medeinos medaliu0


LMŽD valdybos narys Vytas Mazuronis Jonui Smalinskui įteikė Medeinos medalį
LMŽD valdybos narys Vytas Mazuronis Jonui Smalinskui įteikė Medeinos medalį
Nuotrauka: Kostas Slivskis

Tekstas ir nuotraukos: KOSTAS SLIVSKIS

Puikūs praėjusieji 2023-ieji buvo rokiškėnui Jonui Smalinskui – jis parašė knygą Žvėrių takais apie Rokiškį. Ši per 200 puslapių gausiai nuotraukomis papildyta spalvota knyga kietais viršeliais itin papildė jo ir sūnaus Simo Rokiškio muziejui padovanotą beveik tūkstančio trofėjų kolekciją. Džiaugiuosi tuo, kad buvau šios knygos sudarytoju, papildęs ją gamtos nuotraukomis.

Knygos autorius Jonas Smalinskas (kairėje) su jos sudarytoju Kostu Slivskiu
Nuotrauka: Kostas Slivskis

„Ši mano knyga apie medžiokles pirmoji. Gal dar ateis kūrybinis pakilimas ir gal dar sukursiu kokią knygą, o šią skiriu anūkams – su viltimi, jog ir jie užaugę patrauks žvėrių takais. Propaguos medžioklės kultūrą ir tradicijas. Kas žino, gal taip ir bus, juk dabar ir moterys ant peties užsikabina šautuvus, gal kuri irgi taps medžiotoja, o ką čia bekalbėti apie anūką Jokūbą. Bet kokiu atveju, ta knyga tegu jiems bus prisiminimas apie didžiąją mano gyvenimo dalį. Aš stengiausi, medžioklėse elgiausi ūkiškai – su mintimi, kad žvėrių turi likti ateities kartoms. Man medžioklė yra šalies kultūros dalis. Ji buvo prieš tūkstančius metų, tegu bus dar daug tūkstančių metų, kol gyvas bus pasaulis… Medžioklei valio!“ – rašo autorius įžanginiame žodyje.

Gruodžio pradžioje į Rokiškio medžiotojų draugijos pastato antrą aukštą, specialiai įrengtą tokiai gausiai trofėjų kolekcijai eksponuoti, susirinko didžiausias būrys Rokiškio ir iš kitų šalies miestų atvykusių medžiotojų, Jono artimųjų.

Į knygos pristatymą visus kvietė medžioklės rago garsai. Tai buvo proga ne tik pristatyti knygą, bet ir pasigrožėti neeiline sukauptų trofėjų kolekcija, padovanota visuomenei. Svarbiausia, kad bene visi trofėjai sumedžioti apie Rokiškį, tekstuose autorius kalba tik apie šį kraštą ir medžioklėse patirtas akimirkas. Už tai ir už apie medžioklę parašytą knygą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) J. Smalinską apdovanojo Medeinos medaliu. Autorių pasveikino medžiotojai ir visuomenės atstovai. Visi linkėjo geros kloties, sveikatos ir toliau smagiai traukti žvėrių takais. Renginyje dalyvavo ir sveikinimo kalbą pasakė Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas.
Kartkartėmis vis aidėjo medžioklės rago garsai. Autorius susirinkusiesiems išdovanojo didžiausią krūvą knygų. Pasak LMŽD atstovo, tai didžiulis indėlis į šalies medžioklės kultūrą.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv