Patirtis

Kauno rajone sulaikyti du asmenys, neteisėtai sumedžioję ir vežę stirnos patiną0

Nuotrauka: iš archyvo

Šaltinis: Aplinkos apsaugos departamentas

Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno policijos pareigūnais, nustatė du asmenis, neteisėtai sumedžiojusius ir gabenusius stirnos patiną. Stirniną nušovusiam asmeniui gresia 800–1800 eurų bauda, žala, padaryta gyvūnų ištekliams, – 1750 eurų.

Praėjusią savaitę, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, Kauno rajone, ties Ražiškių km. policijos pareigūnai sustabdė įtartinai lėtai važiuojantį automobilį, kuriame buvo du asmenys.

Vienas asmuo turėjo užtaisytą graižtvinį medžioklinį ginklą. Išlipus iš automobilio, policijos pareigūnai jam nustatė lengvą girtumą. Automobilio bagažinėje radę jau sumedžiotą stirnos patiną, policijos pareigūnai iškvietė Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus ir perdavė visą turimą medžiagą.

Aplinkosaugininkams pradėjus administracinę teiseną, buvo rastas šalia automobilio numestas prietaisas, panašus į duslintuvą. Pabandžius jį pavyko pritaisyti prie medžioklinio ginklo. Be to, asmenys turėjo ir termovizorių.

Medžiojęs asmuo prisipažino, kad teisės medžioti šiame medžioklės ploto vienete jis neturi (t. y. neturi išduoto medžioklės lapo), nors medžiotojo bilietą turi.

Aplinkosaugininkai primena, kad šiuo metu medžioti stirnos patinus draudžiama. Todėl stirniną nušovusiam asmeniui gresia 800–1800 eurų bauda, žala, padaryta gyvūnų ištekliams, – 1750 eurų. Administracinio nusižengimo protokolas bus surašytas ir vairavusiam asmeniui, nes už neteisėtai sumedžioto gyvūno gabenimą taip pat numatyta teisinė atsakomybė.

Susiję straipsniai

Kauno aplinkosaugininkai sulaikė automobilį, neteisėtai sumedžiotą gyvūną, ginklą, duslintuvą, prožektorių ir termovizorių.

Bylą nagrinės Kauno apylinkės teismas.

Užsiprenumeruokite ir spustelėkite pranešimo varpo ženklelį mūsų kanale „Youtube!“!

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

https://www.medzioklezurnalas.lt/

Posted by Žurnalas Medžioklė on Ceturtdiena, 2021. gada 1. aprīlis

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.