Šunys

Kaip išmokyti šunį lipti į bagažinę?0

Nuotrauka: Irina Kriuchkova

Daugeliui medžiotojų ir nemedžiotojų žinoma problema – šuo nenori šokti į bagažinę ir, vos šeimininkas ją atidaro, sprunka, vengia jos ar net slepiasi. Ką daryti? Kaip išmokyti šunį savarankiškai lipti į automobilį?

Kodėl šuo nenori lipti į bagažinę? Priežasčių gali būti įvairiausių. Tai gali būti atsiminimai apie jauniklio patirtą nemalonų nutikimą su automobiliais ar vestibuliarinės sistemos sutrikimai, dėl kurių kelionė labai nemaloni – daugelį šuniukų automobilyje pykina, tarsi vaikus. Galbūt šeimininkas buvo per daug atkaklus ir net piktas, bandydamas mažylį išmokyti įšokti į automobilį. O gal priešingai – per ilgai neleido šuniui įlipti pačiam ir kiekvieną kartą jį įkeldavo, o dabar šuo tiesiog neklauso.

Su tokia situacija dažnai susiduria stambiųjų veislių šunų šeimininkai, nes pirmais gyvenimo mėnesiais jiems iš tiesų neleidžiama šokinėti ar net lipti laiptais, nes tai gali neigiamai paveikti kaulų ir sąnarių vystymąsi. Gali būti ir kitų priežasčių, bet rezultatas vienas – kai reikia, kad šuo liptų į automobilį, viskas virsta ištisu spektakliu ir atima daug laiko ir emocijų.

Kaip elgtis?

Svarbiausia suprasti – šunys tarsi vaikai. Geriausiai jie išmoksta naujų dalykų žaisdami. Mokymasis turi būti linksmas ir nepriverstinis, kiekviena įvykdyta komanda apdovanojama. Ir bagažinės problemą reikia spręsti taip pat.
Kad išmokytumėte šunį įšokti į automobilį, reikės žaislo ir gardėsio. Daikčiukas gali būti visiškai naujas ir labai viliojantis, pavyzdžiui, pūkuota antis su cyptuku arba mylimiausias šuns žaislas. Na, o gardėsį galima panaudoti kaip pagrindinę motyvaciją ir apdovanojimą už įvykdytą užduotį.

Ką daryti? Parodykite šuniui žaislą, šiek tiek su juo pažaiskite, viliodami bėgti iš paskos. Pamažu artėkite prie automobilio, o kai sekdamas žaislą šuo artės prie atdaros bagažinės, įmeskite į ją žaisliuką ir duokite komandą, pavyzdžiui, „op“. Jeigu šuo įšoks į vidų, iš karto smarkiai pagirkite, pamyluokite ir duokite skanėstą. Jeigu iš pirmo karto neišeina, žaiskite toliau.

Šuo turi taip įsižaisti, kad įšoktų į bagažinę iš inercijos. Taip jis įveiks savo baimę ar nemalonumą, o šeimininko pagyros ir prizas privers jį suprasti, kad įšokti į automobilį iš tiesų nieko blogo. Taip pat elkitės, jeigu šuniui ėdalas svarbesnis už žaislą. Kai kurie geriau dirba už skanėstą negu už žaislą.

Susiję straipsniai

Tokias treniruotes kartokite, kol įšokti į bagažinę nebebus problema. Ir vėliau, kai šuo jau įvykdo komandą ir įšoka į automobilį, verta jį pagirti. Svarbu prisiminti – viskas saikingai, persistengti su žaidimais nereikia. Tęskite juos tol, kol šunį žaislas domina.

Iš archyvo. Reportažas. Labradorai ir retriveriai medžioklei

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.