Patirtis

Italijoje lokys sudraskė bėgiką0

Nuotrauka: unsplash.com

Kai kalnuotuose šiaurės Italijos regionuose švenčiamos vestuvės, jaunavedžių draugai ant paklodės dažnai užrašo vyro ir žmonos vardus ir paklodę pakabina šalia artimiausio kelio. Panaši paklodė su užrašu kabo virš žiedinės sankryžos Kaldesos mieste Trentino-Alto Adidžės provincijoje. Tiesa, ant jos parašyta frazė: Andrea. Sempre con noi (iš it. Andrea. Visada su mumis).

Šių metų balandžio pradžioje 26-erių bėgiko Andreos Papi kūnas buvo rastas miške, netoli nuo gyvenvietės. Ekspertai įsitikinę, kad jaunas sportininkas žuvo užpultas lokio.

Tragiška nelaimė vietos bendruomenėje sukėlė aštrias diskusijas apie didžiųjų plėšrūnų svarbą ir būtinumą gamtoje. 1996–2004 metais Trentino-Alto Adidžės provincijoje buvo įgyvendinti du rudųjų lokių reintrodukcijos projektai, dėl kurių rūšis atsinaujino.

Iki praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio vidurio lokių populiacija šiame regione buvo laikoma praktiškai išmirusia. Tų poros likusių gyvūnų neužteko populiacijai atkurti, todėl dešimt rudųjų lokių buvo pervežta iš Slovėnijos. Projekto pradiniame etape vietos bendruomenė iniciatyvą palaikė, tačiau dabar daugelis mano, kad be šito minėtoji tragedija greičiausiai nebūtų įvykusi.

Mokslininkai nerimauja dėl galimo brakonieriavimo, dėl kurio veltui nueitų rūšiai atkurti iki šiol įdėtos pastangos. Kaip dar viena problema minimas vietinių gyventojų žinių trūkumas apie tai, kaip elgtis, kad vykstant į gamtą pavyktų išvengti susidūrimo su plėšrūnu.

Šalyse, kuriose lokių populiacija istoriškai išlikusi, pavyzdžiui, JAV ar Kanadoje, apsigynimo mechanizmų vaikai iš kartos į kartą mokosi jau mokykloje. O Trentino-Alto Adidžės provincijoje, kur lokiai grįžo palyginti neseniai, daugeliui žmonių vis dar trūksta tokių žinių.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv