Patirtis

Į Mariaus Čepulio fotoobjektyvą patenka jaunėlė lūšis – vištvagė0

Nuotrauka: Marius Čepulis

Savo Facebook profilyje Čepulio fotoklajonės Marius Čepulis rašo: Niekada negalvojau, kad mano pirmas artimas kontaktas su laukine lūšimi įvyks Vievio centre.

Žodžiu, jau vakar keli žmonės parašė apie lūšį, kuri laksto po Vievį ir smaugia vištas. Šiandien pats nutariau pasižiūrėti, pėdsakus patyrinėti.

PRENUMERUOKITE Žurnalą 2023 M.!

Susitikau su žmogumi, kuris filmavo ir matė net kelis kartus tą baisią lūšį. Apėjom visą teritoriją, apžiūrėjom pėdas. Pėdutės nedidelės, pripėduota daug. Žmogus papasakojo, kad lūšis dieną įšoko į vištų gardą ir papjovė tris vištas ir jas garde paslėpė. Tada kitą dieną atėjo jų pasiimti (tipiškas lūšies elgesys), bet vištos jau buvo išneštos.

Lūšis žmogų prisileisdavo per dešimt metrų. Lūšį matė ir šalia lakstantys vaikai (nes namas šalia mokyklos). Lūšis nerodė jokių agresijos požymių, nuo vaikų traukėsi.

Nieko nepešęs jau sukau link automobilio, kai senoje sodyboje ant aukšto pamačiau į mane žiūrintį katinuką. Katinukas smalsiai mus sekė, bet visiškai nesibaidė. Priėjau per porą metrų.

Pasirodo tai jaunas lūšiukas. Susižeidęs kažkur nosį ir gal serga niežais ar kokia grybelinė infekcija, nes vos paplikęs snukutis. Kai jį užknisau, lūšiukas pasislėpė name. Atrodo sveikas ir gūvus. Tik dar žioplas.
Tai dabar info Vievio gyventojams.

Visų pirma lūšiukas tikrai nėra pavojingas, kol prie jo nelendat, neerzinat ir nebandot užspeisti į kampą. Net ir norėdamas jis daug žalos nepadarytų. Yra prašymas perspėti savo vaikus, kad nekištų nosies prie sodybos, neieškotų lūšies. Aš jau keliems sakiau, bet anie nelabai klauso. Tai raginu tėvus pasikalbėti su savo atžalomis. Mokytojai irgi galėtų vaikus perspėti.

Šiuo metu yra pastatyta gaudyklė ir bus bandoma lūšį pagauti bei išvežti toliau nuo miesto. Jei ji sugeba pasipjauti vištas, sugebės ir pelių pasigauti. Smagu tokį gyvūnėlį stebėti, bet dar smagiau būtų, kad jis būtų savo natūralioje aplinkoje.

P.s. Mane labai sužavėjo to žmogaus, kurio vištas lūšis papjovė požiūris – ai bus tų vištų, svarbu, kaip tam lūšiukui padėti.

Susiję straipsniai

Naujausia informacija rodo, kad lūšies jauniklis sugautas ir nuvežtas pas veterinarą, kad įvertintų jos sveikatą. Po to bus sprendžiama dėl lūšies ateities.

Žurnalo „Medžioklė“ lapkričio numeris!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.