Medžioklės reikmenys

Geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvos medžiotojams0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Ir kas gi dar gali nutikti geriausio Lietuvos medžiotojams, kai rodos, kad Medžioklės įstatymo pakeitimai jau tuoj tuoj įsigalios? Juk nuo gegužės pirmos, kaip civilizuotas europietis, Lietuvoje medžiojantis asmuo galės imti savo ginklą ir drąsiai ant jo užsidėti… štai čia ir prasideda: termovizinį taikiklį, termovizinį priedelį, naktinio matymo skaitmeninį taikiklį ar priedėlį, o gal analoginį taikiklį ar priedėlį. Be to, naktinio matymo priedėliai būna montuojami prieš optiką (t. y. ant okuliaro) arba ant optikos objektyvo. Taigi šioks toks pasirinkimas yra ir svarbu priimti teisingą sprendimą perkant įrangą, geriausiai atitinkančią Jūsų medžioklės poreikius ir įpročius.

Bet grįžkime prie to geriausio pasirinkimo. Optikos platintojas UAB „Dimeka“ pristato Lietuvoje itin gera vaizdo kokybe ir kaina pasaulį užkariaujančius „Thermtec“ termovizorius.

Tai šiek tiek ir papasakosime apie šiuos ir kitus termovizorius daugiau. Per neilgus termovizinių prietaisų gyvavimo metus, termovizija nuėjo gana įspūdingą kelią nuo per nuolatinius vaizdo triukšmus ir „sniegą“ lakstančias šiltas dėmes iki įspūdingo daugiafunkcinio prietaiso, rodančio idealiai ryškų ir kontrastingą vaizdą.

Termovizorių kaina sumažėjo kartais, o prietaisų atkuriama šiluminio vaizdo kokybė tapo itin gera. Atsirado skirtingų formų, medžiagų ir dangų ar net spalvų įrenginių. Ir nors termovizorius daugelis linkę klasifikuoti kaip optinius prietaisus, bet būtent elektroninė jų dalis – jutikliai, procesoriai, atmintis ir vaizdo apdorojimo algoritmai – įgalino pasiekti tokias kokybiško vaizdo aukštumas.

Todėl termovizoriams, kaip elektrooptiniams gaminiams, nežiūrint į geras ir unikalias optines schemas, elektroninė dalis ir veikianti programinė įranga (dabar jau ir su dirbtinio intelekto apdorojamais algoritmais) yra gerokai svarbesnė. Tokie gamintojai kaip „Thermtec“ sugeba įsiveržti į rinką pasiūlydami didelį, platų, itin aukštos kokybės ir unikalių sprendimų gaminių asortimentą už labai gerą kainą. Ką reiškia platus asortimentas? Ogi galimybę išsirinkti maksimaliai jūsų stebėjimo ar medžiojimo įpročius atitinkančius prietaisus už geriausią kainą.

Pažvelkime iš arčiau, ką gi mus siūlo šis progresyvus ir patikimas gamintojas. Žinoma, visų pirma, monoklius, priedėlius ir taikiklius. Bet kuo jie išskirtiniai ir kodėl verta rinktis būtent juos? Pradėkime nuo to, kas dabar mums aktualiausia – priedėlių ir taikiklių.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Priedėliai „Hunt“

„Thermtec“ priedėliai vadinasi „Hunt“ (iš angl. medžioklė) ir yra dviejų populiariausių modifikacijų – su vidutinės raiškos 384 jutikliu ir 35 mm lęšiu („Hunt 335“) bei 640 jutikliu ir 50 mm objektyvo lęšiu („Hunt 650“). Kad atvaizduotų smulkiausias šilumos detales ir harmoningą vaizdą, abu modeliai yra su itin jautriais termoviziniais jutikliais, fiksuodami temperatūros skirtumą mažesniu nei 20 milikelvinų jautrumu. Pirmojo, populiariausiojo priedėlio tikrai užteks medžiojant iki 200 m (objekto aptikimo distancija iki 1800 m), na, o su 50 mm objektyvu turėsite gerokai tolimesnes distancijas, o šūvio nuotoliu esančių gyvūnų ar kitų objekto vaizdas bus itin ryškus, aiškus ir kontrastingas (aptikimo atstumas iki 2600 m).

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Priedėliai sveria tik 400 gramų ir yra vieni lengviausių rinkoje. Ergonomiškas dizainas tarsi prailgina jūsų dieninę optiką, atrodo natūraliai ir moderniai, negadindamas klasikinės išvaizdos aštriais kampais, baterijų kupromis ir nenatūralia senovine, tarsi iš karinių žaidimų forma. Patogiai valdyti skirtas nuotolinis, ant piršto užmaunamo žiedo formos „Bluetooth“ pultelis. Priedėlių baterijos veikia net iki 7 valandų, yra greitai įkraunamos ir ilgaamžės. Papildomai įsigijus okuliarą, priedėlis tampa puikiu monokliu.

Taikikliai

„Thermtec“ termoviziniai taikikliai yra dviejų tipų: klasikiniai ir kompaktiniai. Abiejų tipų taikikliai turi unikalius, dvigubo židinio sprendimus, nenaudoja kalibravimo užuolaidėlės (tai reiškia, kad neskleidžia jokio garso), yra atsparūs vandeniui ir 6000 J atatrankai bei turi didžiausio jautrumo jutiklius, gali būti su lazeriniais tolimačiais arba be jų. Klasikinių taikiklių serija vadinasi „Ares“, forma panaši į įprastą dieninį taikiklį ir turi 8 modelius. O kompaktinė klasė „Vidar“ turi… irgi 8 modelius. „Thermtec“ taikiklių serijos išskirtinumas yra dvigubo optinio židinio 60 mm objektyvas, kuris persijungia į 20 mm, ir tai yra tarsi du prietaisai viename, nes žiūrėdami per 60 mm jūs turite itin tolimą atstumą (iki 3000 m), o perjungę į 20 mm gaunate mažesnį atstumą, tačiau labai platų matymo lauką. Žodžiu, absoliutus universalumas. Gamoje yra prietaisai su 384 ir 640 jutikliais, 35 mm fiksuotais ir 60 mm dvigubo židinio objektyvais.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Monokliai arba monokuliarai

Čia galite rinktis net iš 18 lietuvišką meniu turinčių modelių – visiems medžioklės, o gal net ir gyvenimo atvejams. Nuo 384 matricos ir 15 mm objektyvo iki 640 matricos dvigubo židinio 50/25 objektyvu. Monokliai yra patogios formos, valdomi viena ranka – patogi svirtis (angl. joystick) leidžia tamsoje pasirinkti optimaliausius vaizdo nustatymus vienu pirštu, nebandant surasti nuolat „dingstančių“ mygtukų. Stadiametrinis DI pagrįstas tolimatis greitai nurodo apytikslį atstumą iki stebimo objekto. Atsparumas vandeniui (IPX67), gumuotas paviršius ir akumuliatoriai, veikiantys net iki 12 valandų, parodo, kad prietaisas buvo kurtas įsiklausant į tikrų medžiotojų poreikius.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

„Thermtec“ savo unikaliais sprendimais bei plačia prietaisų gama privers pasitempti daugelį rinkos senbuvių. O pridėjus dar ir gerą kainą vargu ar atrasite lygių. Prietaisams suteikiama 3 metų garantija, nuolatinis programinės įrangos palaikymas ir atnaujinimas, monokuliarai taisomi Lietuvoje, remonto laikotarpiu nemokamai suteikiamas pakaitinis prietaisas. Tai geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvos medžiotojams.

UAB „Dimeka“ atstovauja „Thermtec“ Šiaurės ir Baltijos šalyse
www.thermtec.lt

Jūsų asmeninis konsultantas Laurynas, tel. +370 615 60 880!

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv