Patirtis

Europos Parlamentas dar kartą paragino Europos Komisiją peržiūrėti stambiųjų plėšrūnų reguliavimą0

Nuotrauka: unsplash.com

Europos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacija (FACE) informacija European parliament demands procedure to review the protection status of large carnivores

Europos Parlamentas 2022-11-24 priėmė rezoliuciją “Gyvulininkystės ir stambiųjų plėšrūnų apsauga Europoje” [➡ https://bit.ly/3U3IVEf], kuria ragina atsižvelgti į gausėjančių ES šalyse stambiųjų plėšrūnų (vilkų, lokių ir lūšių) daromą poveikį ir nustatyti aiškias Buveinių direktyvos priedų pakeitimo procedūras pirmiausiai vilkų teisinės apsaugos statuso keitimui.

Svarbiausias Parlamento prašymas – dar vienas raginimas įgyvendinti Buveinių direktyvos 19 straipsnį ( kad būtų įmanoma, vadovaujantis aiškiai nustatyta procedūra, pagausėjusią plėšrūnų populiaciją perkelti iš vieno direktyvos priedo (griežtos apsaugos) į kitą (apsauga, naudojant reguliavimą). Pažymėtina, kad tai nekeičia valstybių narių teisinės pareigos užtikrinti palankią saugomos rūšies populiacijos apsaugos būklę.

Susiję straipsniai

Daugelis ES stambių plėšrūnų populiacijų, ypač – vilkų, toliau plečiasi. Remiantis naujausia vilkų apsaugos padėtimi Europoje, ES buvo užregistruota apie 19 000 individų, o tik per pastarąjį dešimtmetį paplitimo arealas padidėjo daugiau nei 25 %.

Žvėriena – naujausias žurnalo priedas jau čia!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.