Patirtis

Estijoje jūra išplovė stirniną dūriką0

Nuotrauka: iš asmeninio archyvo

Viena Talino gyventoja, vaikštinėdama su šunimis pajūriu, rado kai ką neįprasto – jūra į krantą išplovė negyvą stirniną su dėmesio vertu ragų vainiku. Ragai buvo labai ilgi, tiesūs, praktiškai be šakų.

Stirninus ir elnius tiesiais ilgais ir aštriais ragais be šakų vadina dūrikais, nes per rujos kovas jie gali rimtai sužaloti ar net nugalabyti varžovą. Šįkart atranka pasirūpino jūra. Reikia pasakyti, kad dūrikas – suaugęs gyvūnas, kurio ragai neturi išsivysčiusių šakų, o ne jauniklis pirmaisiais ragais, dar nedalyvaujantis rujos kovose.

Nuotrauka: iš asmeninio archyvo

Gyvūną radusi moteris susisiekė su savo pažįstama entuziastinga ir patyrusia medžiotoja Mari-Ann. Ji atvyko padėti išsaugoti nepaprastą atradimą. „Stirninas pervertino savo jėgas. Matyt, jis norėjo perplaukti įlanką ir žuvo. Jis buvo jau gana ilgą laiką išbuvęs vandenyje ir smarkiai dvokė, bet mes paėmėme galvą, kad išsaugotume trofėjų“, – atskleidė medžiotoja.

Susiję straipsniai

Moters teigimu, stirnino kūną nusinešė bangos ir sugrąžino gamtai – jis tapo maistu jūros žuvims. Galva buvo išvirta, yrantys mėsos likučiai nuvalyti, o trofėjus perduotas meistrams deramai sutvarkyti.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.