Patirtis

Estija gerokai lenkia Lietuvą pagal visuomenės požiūrį į medžioklę0


Moterų medžiotojų asociacijos Estijoje veikia jau daugiau nei 10 metų ir aktyviai dalyvauja viešuose renginiuose bei gerina moterų medžiotojų įvaizdį.
Moterų medžiotojų asociacijos Estijoje veikia jau daugiau nei 10 metų ir aktyviai dalyvauja viešuose renginiuose bei gerina moterų medžiotojų įvaizdį.
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Lietuvos medžiotojų draugijos (LMD) užsakymu 2024 m. vasario mėnesį Spinter tyrimai atliko jau ketvirtą Lietuvos visuomenės apklausą. Jos rezultatai nerodo fantastiškos medžiotojų ir kitų mūsų piliečių santykių pažangos, tačiau bendroji nuomonė apie medžiotojus pamažu gerėja. Skaitykite daugisu!

Estijoje atlikta nacionalinė apklausa rodo, kad visuomenė labai palankiai vertina medžioklę. Siekiant, kad duomenis būtų galima pritaikyti visai Estijos visuomenei, šių metų vasario 28 d. – kovo 7 d. apklausoje dalyvavo lygiai tūkstantis įvairių socialinių sluoksnių, lyčių ir amžiaus dalyvių.

Rezultatai rodo, kad 88 proc. apklaustųjų Estijoje pritaria arba nera prieš medžioklę. Nepaisant šio teigiamo palaikymo, labai trūksta supratimo ir žinių apie medžioklės procesą. Visų pirma 52 proc. respondentų praktiškai nieko nežino apie medžioklės rūšis ir įstatymus bei taisykles, kurių turi laikytis medžiotojai.

Susiję straipsniai

Kalbant apie medžioklės produktus, 77 proc. respondentų teigė, kad juos laikyti yra etiška ir priimtina. Tokio pobūdžio apklausos yra svarbios siekiant išsklaidyti prieš medžioklę nusistačiusių organizacijų skleidžiamus mitus, išsiaiškinti žmonių supratimo apie medžioklę lygį ir rengti informacines kampanijas, kurios paaiškintų medžioklės reikšmę šiandien. Tai ilgalaikis darbas, tačiau be jo medžioklės ateičiai gali kilti pavojus, gali atsirasti nelogiškų apribojimų ir draudimų. Kelios Europos šalys reguliariai atlieka tokias visuomenės apklausas, deja, Latvija nėra viena iš jų.

Paskutinis dramblys, 100 000 elnių ir AAD mokykla. Pokalbiai apie medžioklę #69

Patogu ir greita! Prenumeruokite arba pirkite žurnalą internetu!

LA.lv