Patirtis

Dronams įsigyti skirta 1,5 mln. Vokietijos medžiotojai šiemet ir toliau gelbės stirnų jauniklius0

Nuotrauka: natuerlich-jagd.de

Šiemet Viketijos Federalinė maisto ir žemės ūkio ministerija (VFMŽM) vėl finansuoja stirnų jaunikliams gelbėti tinkamų bepiločių orlaivių su šiluminio vaizdo kameromis įsigijimą.

Iš viso 1,5 milijono eurų VFMŽM finansuoja tinkamų bepiločių orlaivių su termovizinėmis kameromis įsigijimą, kuriais prieš šienavimą galima apieškoti pievas ir ariamuosius laukus, siekiant išgelbėti gyvūnus nuo mirtis pjaunant. Registruotos asociacijos iki 2024 m. birželio 14 d. gali pateikti paraišką Federalinei žemės ūkio ir maisto agentūrai (BLE) dėl ankstyvos, nefinansuojamos projekto pradžios.

Tokia praktika senosiose Europos šalyse taikoma jau seniai. Prieš bepiločių orlaivių ir termovizorių „erą“ medžiotojai vaikščiojo po laukus, ieškodami jaunų elnių, kiškių ir kitų gyvūnų. Kad šie nenumirtų šienavimo metu, žmonės nešdavo juos į saugią vietą, kur mamos galėtų rasti mažylius.

KAS YRA FINANSUOJAMAS?

Vienas dronas vienam klubui subsidijuojamas 60 procentų tinkamų finansuoti išlaidų, ne daugiau kaip 4000 eurų. Priimant 2024 m. finansavimo sprendimą nebus atsižvelgta į dronus su termovizorinėmis kameromis, įsigytus nuo 2021 iki 2023 finansavimo metų.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv