Medžioklės reikmenys

Bešviniai šoviniai – ką naujo siūlo gamintojai0

Atsižvelgdami į Europos Komisijos siūlymus ir konsultacijas dėl švininės amunicijos draudimų, taip pat į vis dažnesnius realius švininės amunicijos draudimus įvairiose pasaulio šalyse, vis daugiau gamintojų siūlo švininės amunicijos alternatyvų. Ir šiemet vienoje didžiausių Europos parodų Jagd und Hund Vokietijoje buvo atkreiptas didelis dėmesys būtent į bešvinę amuniciją. Štai įvairūs pasiūlymai iš populiarių amunicijos gamintojų.

Geco Zero

Iki šiol nepastebėtas variantas, ir ne veltui, nes Zero yra naujausias šio prekės ženklo produktas. Išsiskiria puikiu tikslumu ir stabdomąja galia – taip savo amuniciją apibūdina gamintojas. Be to, šie šaudmenys visiškai bešviniai. Naujoviška kulka sudaryta iš dviejų alavo šerdžių. Nupjautagalvės (angl. hollow-point) kulkos priekinė šerdis pradeda irti iškart po kontakto su taikiniu, išlaisvindama didelį kiekį energijos ir taip pasiekdama maksimalią stabdomąją galią. Kartu su apvalkalu antroji šerdis išlaiko stabilią formą – taip užtikrinamas gilaus įėjimo efektas. Geco Zero yra geras pasirinkimas įvairiems medžiojamiesiems gyvūnams.

RWS HIT

Naujiena iš RWS – dar vienas bešvinis sprendimas šalia jau gerai žinomo Evo Green. RWS HIT yra bešvinė alternatyva medžiotojams, ieškantiems kulkų, kurios po kontakto su gyvūnu nesuskyla į gabalėlius. Nepaisant puikių naujosios kulkos ekspansinių savybių, pati kulka išsaugo stabilią masę. Tai užtikrina puikią skvarbą (gerai prasiskverbia ir per kaulus) bei didelį greitį. Šios kulkos privalumus galima įvertinti tiesiogiai, medžiojant stambiuosius gyvūnus.

Kitaip nei skylančios kulkos, RWS HIT išlaisvina savo kinetinę energiją taikinyje būtent todėl, kad neskyla ir išlaiko masę.

Kaip ir kitoms RWS graižtvinių ginklų kulkoms, RWS HIT būdingi šio prekės ženklo privalumai – kulka efektyvi, tiksli, padaro mažesnę žalą vamzdžiui, stipriai nemažindama jo resurso. Kulka turi dvi svarbias užduotis. Jos forma užtikrina geresnį balistinį koeficientą ir geresnę skrydžio trajektoriją, t. y. didesnį greitį ir pataikymo energiją. Antra, kulkoje numatytos dvi tuščios ertmės, dėl kurių ji labai greitai išsiplečia priekinėje dalyje. Dėl to susidaro puikus šoko efektas ir stabdomoji galia.

Sako Powerhead

Šis prekės ženklas siūlo dvi bešvines kulkas dviem skirtingiems taikiniams. Powerhead Barnes TSX yra sprendimas, kaip kulkai išsaugoti savo svorį ir puikią skvarbą. Visa kulka yra varinė, po pataikymo ji išsaugo 99 proc. svorio, mėsoje nepalikdama jokių atskilusių dalelių. Ši kulka skirta stambiems gyvūnams medžioti iš artimų distancijų. Na, o Powerhead II kulka Barnes Tipped TSX yra su tuštuma priekyje ir polimerine viršūne – dėl to kulkos ekspansija yra greitesnė nei Powerhead, be to, balistiniai rodikliai geresni iš tolimesnių distancijų. Dėl to šie šoviniai skirti stambiems gyvūnams ir iš toliau.

Lapua Naturalis

Suomių Naturalis bešvinę amuniciją gamina nuo 2002 metų ir dabar pristato jau trečią medžioklinės bešvinės amunicijos kartą. Šias kulkas galima naudoti tuose medžioklės plotuose, kur švininė amunicija draudžiama. Trečios kartos Naturalis užtikrinta pastovią ir kontroliuojamą ekspansiją. Dėl polimerinės viršūnės ir specialaus dizaino hidraulinė galia optimaliai sukelia grybo formą, kai kulka susiduria su taikiniu. Kulkos Naturalis gaminamos iš vario. Kontaktuodama su gyvūnu, kulka išlaiko svorį ir stabiliai plečiasi (pradeda plėstis iškart po kontakto). Plėtimasis prasideda specialioje tuštumoje kulkos viršūnėje – kulka simetriškai atsiveria, ji nesifragmentuoja. Po pataikymo kulka išsaugo 100 proc. svorio. Ji efektyvi didelėje greičio amplitudėje – pradedant 490, baigiant 1000 m/s.

Norma Ecostrike

Norma su šoviniu Ecostrike siūlo naujausias bešvinės amunicijos gamybos technologijas. Kulka išsaugo savo svorį ir, pasak gamintojo, yra mirtinai tiksli. Tai kieta monolitinė kulka, geros skvarbos. Tai tas atvejis, kai lengvesnė kulka pranoksta sunkesnę. Siekiant padaryti kulką lengvesnę ir išvengti jos fragmentacijos, švinas buvo pakeistas variu ir nikeliu. Kaip sakoma Normos reklamoje, šiuo sprendimu prasideda nauja medžioklės era, kurioje kontaktas su gamta pasiekia naują lygį. Kulkos charakteristikos nustatytos atsižvelgiant į ginklus, medžiojamuosius gyvūnus, aplinką ir žvėrieną. Bešvinė varinė kulka ir jos polimerinė viršūnė užtikrina gerą ekspansiją, o kulkos dizainas garantuoja gerus rezultatus net tada, kai kulkos greitis nedidelis. Taip pat kulkos dizainas sumažina vario nuosėdų vamzdyje ir pailgina vamzdžio tarnavimo laiką.

Sellier & Bellot XRG ir TXRG

Regis, Sellier & Bellot pastaruoju metu pasistengė su ekologiškais sprendimais. TXRG su mėlyna plastikine viršūne užtikrina puikią ekspansiją iš įvairių atstumų, ir ši varinė kulka po pataikymo išsaugo savo svorį. XRG yra tinkama būtent stambiems laimikiams. Šie šoviniai prieinami populiariausių kalibrų.

Winchester Extreme Point Copper Impact

Tai bešvinė tarp medžiotojų populiarios kulkos Extreme Point Lead versija. Extreme Point Copper Impact yra monolitinė varinė kulka be fragmentacijos efekto, tad kulka išsaugo beveik 100 proc. savo svorio. Taip užtikrinama gera kulkos skvarba ir išėjimo skylė, kuri prireikus leidžia sekti kraujo pėdsaką. Dėl išsaugotos masės net atsivėrusi kulka gali geriau perduoti energiją taikiniui, be to, jos didelė stabdomoji galia. Kadangi kulkoje nėra švino, su ja galima medžioti ten, kur jau galioja švininės amunicijos draudimas. Tinka vidutiniams ir stambiems gyvūnams medžioti.


LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.