Patirtis

Bešviniai šaudmenys medžioklei su varovais iš RWS0


RWS Driven Hunt
RWS Driven Hunt
Gamintojo reklaminė nuotrauka

RWS jau kurį laiką siūlo praktiškai visų kalibrų bešvinius šaudmenis graižtviniams šautuvams. Ir visiems, abejojantiems bešvinės amunicijos efektyvumu, šių šaudmenų rezultatai įrodys, kad vis dėlto šviną galima pakankamai sėkmingai pakeisti. Vis dėlto įmonė ties savo pasiekimais sustoti nepanoro.

Taigi šį pavasarį IWA Outdoor Classics parodoje RWS pristatė naujus bešvinius šaudmenis, skirtus būtent medžioklei su varovais, – maksimaliai stabdančiu efektu artimais atstumais. Kulka padaryta taip, kad pasiekusi taikinį kuo greičiau deformuotųsi ir kuo greičiau perduotų energiją taikiniui. Įvairūs bandymai, šaudant į želės bloką, atskleidė, kad kulka bemat ima atsiverti ir įgauna grybo formą. Tokia galėtų sulaikyti net didelį ir tvirtą žvėrį.

Be to, pagalvota ir apie tai, kad kulka deformuodamasi kiek įmanoma išlaikytų pirminį savo svorį, taip nesukeldama didžiulių pažeidimų. Kulkos forma (angl. Boat Tail) perimta iš sportinių kulkų, jos įrantos užtikrina preciziškumą.

Reikia pasakyti, kad per praėjusius metus RWS šaudmenų kolekcija gerokai išaugo, įtraukus ir trumpavamzdžiams ginklams skirtų šaudmenų – HIT ir Speed Tip tipų kulkų. Tai profesionalūs šaudmenys, skirti naudoti trumpavamzdžiams graižtviniams šautuvams. Šiemet įmonė sukūrė būtent medžioklei su varovais skirtus šaudmenis RWS Driven Hunt.

RWS Driven Hunt specifikacijos

.308 Win 10,7 g / 165 gr
.30-06 Springfield 10,7 g / 165 gr
.300 Win Mag 10,7 g / 165 gr

Taip pat RWS šiemet pristatė ir bešvinius šaudmenis dviem naujiems kalibrams – .30 (7,62 mm) su 10,7 g kulka ir .328 (8 mm S) su 10,4 g kulka. Jie rekomenduojami mažiesiems medžiojamiesiems gyvūnams medžioti. Taip buvo išplėsta RWS siūlomų šaudmenų pasiūla – medžiotojams su įvairiais poreikiais, skirtingais ginklais ir kalibrais.

RWS Driven Hunt

.22 LR šaudymui iš toli?

Naujieji .22 LR kalibro šaudmenys, skirti šaudyti iš toli, – preciziškai išlaiko formą net šaunant iš 200 metrų.

Kaip paaiškėjo, vis populiariau šaudyti iš toli naudojant rimfire tipo kalibrus ir šaudmenis. Be to, RWS pristato naujieną – R Plus Long Range šovinius, pasižyminčius dideliu kulkos svoriu, užtikrinančiu geresnį stabilumą, iš šono pučiant vėjui, taip pat ypatingos – uodegos – formos kulka.

Taip gaunama kulka, kuri, veikiama palyginti didelės, 355 m/s energijos vamzdžio gale skrieja gana plokščia trajektorija, pasiekdama puikų tikslumą net toliau nei už 200 metrų. Siūloma 2,8 gramų .22 LR kalibro kulka, skirta šauti su 650 mm ilgio vamzdžiu.

Truputis RWS istorijos ir vizijos

Kodėl medžiotojai ir šauliai sportininkai pasitiki šiuo prekių ženklu? Šis prekių ženklas egzistuoja ir yra žinomas tiek medžiotojams, tiek sportininkams šauliams jau daugelį kartų, nes kompanijos ištakos siekia 1855 metus, kai Heinrichas Utendoerfferis savo laboratorijoje Vokietijoje, Niurnberge, pradėjo gaminti šaudmenis. Po trisdešimties metų jo laboratoriją perėmė amunicijos gamintojas Rheinisch Westfälische Sprengstoff-Actien-Gesellschaft, įsteigtas 1886 metais, nuo kurio ir kilo mums žinomas pavadinimas RWS.

Susiję straipsniai

Kaip nepriklausomas prekių ženklas RWS išliko net po sujungimo su Dynamit Nobel AG ir šiandien yra žinomas visame pasaulyje dėl savo preciziškos, patikimos, aukštos kokybės amunicijos. Dabar gamykloje dirba žmonės, kurie yra aistringi medžiotojai ar sėkmingi šauliai sportininkai, tad jų tikslas – kurti aukštesnės klasės gaminius, todėl nuolat vykdomos inovacijos ir naujų sprendimų paieškos.

PRENUMERUOKITE Žurnalą 2023 M.!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.