Patirtis

LRT Radijas: Avių augintojai įsitikinę – agresyvių vilkų problema nėra tinkamai sprendžiama0

Nuotrauka: pikist.com

LRT Radijas parengė laidą apie konfliktą tarp avių augintojų ir augančios vilkų populiacijos. Informacija apie vilkų išpuolius gaunama kone kas savaitę. Avių augintojai įsitikinę, kad valdžia nedaro visko, kas įmanoma!

Gimtoji žemė. Avių augintojai įsitikinę – agresyvių vilkų problema nėra tinkamai sprendžiama

„Esame Europoje lyderiai pagal vilkų padarytą žalą“, – teigia Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovė Gintarė Kisielienė. Pagrindinė priežastis, kad dar vis nesprendžiama probleminių vilkų problema, tokių, kurie įgudę medžioti ūkinius gyvulius. Savo patirtimi apie susidūrimą su vilkais pasakoja avių augintojas iš Plungės rajono Laimonas Zavedskis.

Neseniai Sirvėtos regioniniam parke atvertas Kačėniškės piliakalnis paliudijo kitokią piliakalnių istoriją nei mokėmės mokykloje, istorijos pamokose. Ant piliakalnių gyventa daug seniau ir taikiai. Pasakoja Marius Semaška.

„Verslo“ rubrikoje apie šeimos vystomą verslą Kelmės rajone – vieno kąsnio rutuliukus, padedančius pajusti sotumą, – „Sotukus“. Juos sukūrusi Snieguolė Zavadskienė pradžioje turėjo tik vieną tikslą – pasirūpinti šeimos narių sveikata, bet šeimai taip patiko, kad tai tapo šeimos verslu, gavusiu Žemaitijos startuolio pavadinimą.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv