Patirtis

Atėjo laikas, kai turime pasikliauti veterinarijos specialistais, kitų šalių praktika valdant AKM ir mokslu tyrinėjančiu šią ligą0

Nuotrauka: iš archyvo

Reaguojant į pietvakarių Lietuvoje siautėjantį Afrikinį kiaulių marą (toliau – AKM) Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija praėjusią savaitę inicijavo susitikimus su medžiotojais. Antradienį lankytasi Tauragėje, trečiadienį Šakiuose. Susitikimuose kartu dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės ir Marijampolės teritorinių poskyrių atsakingi darbuotojai.

“Kaip pastebėta šiais metais virusas kaip niekad aktyvus, o labiausiai neramina viruso plitimo greitis. Mes kaip medžiotojus vienijanti organizacija suprantame šios ligos grėsmę ir pilnai esame pasirengę ieškoti būdų ir priemonių stabdyti AKM plitimą laukinėje faunoje”, – pabrėžia organizacijos direktorius Laimonas Daukša.

Nuotrauka: LMŽD

Dabar daug lengviau užduoti klausimą VMVT

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija prašo atsakingo ir vieningo medžiotojų požiūrio į AKM, nes virusas ne tik niokoja Jūsų medžioklės plotus bet ir atneša milžiniškus nuostolius kiaulių augintojams bei tuo pačiu daro ekonominę žalą mūsų valstybei. Kai liga įsisuka į komercinius kiaulių ūkius, tai ženklas, kad AKM laukinėje faunoje nepažabojamai plinta ir jis niekur nedingo.

“Nuo pat AKM atsiradimo pradžios medžiotojai kėlė savas hipotezes ir apie jį kūrė mitus, tačiau atėjo laikas, kai turime pasikliauti veterinarijos specialistais, kitų šalių praktika valdant AKM ir mokslu tyrinėjančiu šią ligą”, – sako LMŽD direktorius Laimonas Daukša.

Mėginių pristatymo į laboratoriją tvarka

Susitikimų Tauragėje ir Šakiuose metu apsikeista nuomonėmis ir patirtimi dėl AKM. Išklausytos problemos su kuriomis medžiotojai susiduria likviduodami AKM padarinius. Kaip pastebėta, su AKM praktikoje susidūrę medžiotojai supranta realią maro grėsmę, tačiau iš valstybės pasigenda padedančių ir skatinančių priemonių.

Griežti AKM reikalavimai ir įpareigojimai slegia medžiotojų bendruomenę ir tai greičiausiai duoda neigiamą efektą. Atėjo laikas, kai turime išgirsti ir suprasti vieni kitus. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija ir toliau tampriai bendradarbiaus su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Medžiotojams rekomenduojame:

Susiję straipsniai

• Laikytis biosaugos reikalavimų;
• Naudoti veiksmingas ir galiojančias dezinfekcines priemones;
• Taisyklingai paimti ir laikyti AKM tyrimų mėginius;
• Laikytis skerdienos laikymo reikalavimų ir sumedžiotų šernų atsakingo ženklinimo indentifikavimo;
• Dorojimo atliekas išmesti tik į pagal reikalavimus įrengtas atliekų duobes;
• Aktyviai medžioti šernus ir nestabdyti jų medžioklės;
• Pagal galimybes ieškoti šerno gaišenų;
• Radus šerno gaišeną telefonu 1879, el. paštu skundai@vmvt.lt informuoti VMVT;
• Riboti ar drausti svečių medžiokles AKM užkrėstuose regionuose, patiems nevykti medžioti į kitus regionus;
• Perkelti šernų viliojimo vietas iš palaukių į miško gilumą arba išvis atsisakyti šernų viliojimo, taip didinant šernų sumedžiojimą ir mažinant šernų tarpusavio sąveikavimą;
• Organizuojant medžiokles pasirinkti mažiausiai šernus trikdantį medžioklės būdą, pvz. neorganizuoti medžioklių su varovais ir (arba) medžioklių su šunimis.
Dalinamės susitikimų Tauragėje ir Šakiuose akimirkomis (pridedama).

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.