Patirtis

Akcijos „Medžiotojas ir medelis“ metu apsaugota 500 tūkst. medelių0


Ramutė Juknytė veikia medžių apsaugos akcijoje
Ramutė Juknytė veikia medžių apsaugos akcijoje
Nuotrauka: VĮ Valstybinių miškų urėdija

Valstybinių miškų urėdijos informacija

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos nariai kartu su VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkais visą savaitę būrėsi į talkas visoje Lietuvoje apsaugoti jaunus medelius nuo kanopinių gyvūnų daromos žalos. Pirmą kartą organizuojama akcija „Medžiotojas ir medelis“ sulaukė didelio medžiotojų įsitraukimo.

„Džiaugiamės, kad šiemet gimė nauja iniciatyva tarp miškininkų ir medžiotojų, parodanti, kad medžiotojai yra socialiai atsakinga visuomenės grupė ir norėtųsi, kad ilgainiui Lietuvoje medžiotojai būtų vertinami kaip Vokietijoje ar Austrijoje. Įvykusi akcija prasminga ne tik darbu, kuris miškininkams šiuo metų laiku yra vienas pagrindinių – nutepti želdinius ir jaunuolynus repelentais, kad kanopiniai žvėreliai jų nenuėstų, bet ir praplečia medžiotojų gamtosauginius tikslus“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) direktoriaus Laimono Daukšos, LMŽD vis labiau įsitraukia į miškininkų organizuojamas akcijas: miško sodinimas, inkilų kabinimas, šiukšlių rinkimas miškuose ir kt. „Norėjosi atskiros medžiotojų iniciatyvos, kuri sutelktų bendruomenę ir ugdytų medžiotojų socialinę atsakomybę. Juk mes, medžiotojai, kaip ir miškininkai daug laiko praleidžiame miškuose, matome miško augimo ciklus ir jaučiame, kokį poveikį jam daro laukinių gyvūnų populiacijos.

Šios akcijos metu prisilietę iš arčiau prie miško apsaugos prevencijos darbų, labiau vertinsime miškininkų darbą ir atsakingiau reguliuosime elninių žvėrių populiacijas, kurios pastarąjį dešimtmetį išaugo kartais. Miškininkai ir medžiotojai vieningai supranta, kad tarp laukinių gyvūnų ir miškui daromos žalos turi būti balansas, o mes, medžiotojai, dar paantriname, kad medžiotojų tikslas yra palaikyti optimalias ir tuo pačiu, visuomenės interesą tenkinančias, tvarias medžiojamųjų gyvūnų populiacijas”, – sako medžiotojų atstovas L.Daukša.

Akcijoje „Medžiotojas ir medelis“ dalyvavo daugiau nei 1500 LMŽD narių, kurie visoje Lietuvoje Valstybinių miškų urėdijos (VMU) prižiūrimuose želdiniuose ir jaunuolynuose tepė medelius specialiu repelentu, kuris atbaido į jaunuolyną maitintis užsukančius kanopinius gyvūnus.

Medžiotojus ir miškininkus burianti prasminga talka vyko visoje Lietuvoje, VMU regioninių padalinių prižiūrimuose miškuose spalio 2-7 dienomis. Akcijos metu repelentais nutepta daugiau nei 200 ha miško želdinių, kuriuose apsaugota 500 tūkst. medelių.

Sulaukus visuomenės (įmonių ir atskirų asmenų) susidomėjimo medelių apsauga repelentais kartu su VMU miškininkais, pavieniai renginiai su visuomene vyks visą spalio mėnesį.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv