Medžioklės reikmenys

Žinoti, kur yra ir ką veikia medžioklinis šuo. Garmin Alpha 300i0

Nuotrauka: Iš archyvo

Žurnalas Medžioklė turėjo galimybę išbandyti Garmin šunų sekimo sistemas, kurias pirkėjams siūlo GPSPro parduotuvė Rygoje. Žurnalo žinioje buvo šunų sekimo ir treniruočių delninis įrenginys Garmin Alpha 300i bei du šunų sekimo antkakliai: Garmin Alpha T20 ir Garmin Alpha TT25. Pastarasis turi ir šunų treniravimo funkciją, kuri šįkart nebuvo išbandyta.

Nors prietaisų komplekte yra instrukcijos, naudotis jais labai paprasta ir taip. Be to, delninio įrenginio sąsaja yra ir lietuvių kalba, o tai labai palengvina naudojimąsi prietaisu.

Buvo galimybė su tais pačiais šunimis išbandyti ir senesnius sekimo antkaklius ir įrenginius, taip pat išbandyti pasiūlytus šunų sekimo prietaisus. Žinoma, didžiausias skirtumas buvo tarp delninių įrenginių – naujasis Alpha 300i yra gerokai pranašesnis už turėtą senąjį Alpha 50. Ir ne tik todėl, kad naujasis įrenginys turi daug daugiau galimybių. Pagrindinis skirtumas – senesnis veikia su baterijomis, kurių resursų šaltą žiemos dieną iki vakaro gali ir neužtekti. Kad nepamestų šunų, mano medžioklės kolega įrenginį, kai jo nenaudodavo, slėpdavo šiltai kišenėse. Nepaisant to, energijos atsargos mažėjo gana greitai. O štai Alpha 300i turi kraunamą ličio jonų akumuliatorių. Nors pultas buvo įjungtas visą dieną, esant −11 laipsnių temperatūrai, ir yra su dideliu jutikliniu ekranu, dienai baigiantis buvo išeikvota tik trečdalis akumuliatoriaus energijos. Po dviejų medžioklės nuo ryto iki vakaro dienų buvo išeikvota apytikriai pusė akumuliatoriaus energijos. Gamintojas teigia, kad vienu įkrovimu energijos užteks 55 valandoms. Be to, akumuliatorių gali ne tik greitai įkrauti, bet ir pakeisti pats vartotojas, jei kas nors su juo negerai.

Bandymui pasiūlytuose antkakliuose taip pat įmontuoti ličio jonų akumuliatoriai. Atrodė, kad jie net po naudojimo dvi dienas nebuvo išeikvoję nors kiek dėmesio verto energijos kiekio. Gamintojas pabrėžia, kad jų energijos užtenka 68 nenutrūkstamo veikimo valandoms. Vis dėlto rekomenduojama prieš kiekvieną naują medžioklės dieną prietaisą visiškai įkrauti. Situacijų medžioklėje gali būti įvairių… Sekdamas grobį šuo gali itin įsitraukti ir nubėgti labai toli, išeidamas iš žemėlapio ribų. Tai reiškia, kad paieška gali pareikalauti daugiau laiko, todėl būtina, kad per šį laiką šuns antkaklis nepritrūktų energijos.

Antkakliai kraunami specialiu laidu, kuris sujungiamas su adapteriu delninio įrenginio komplekte. Jis turi du USB prievadus ir vienu metu gali krauti tiek patį įrenginį, tiek vieną antkaklį.

Gamintojas teigia, kad Alpha 300i su 20 antkaklių geba palaikyti ryšį net 14,5 km atstumu. Šio teiginio nepavyko patikrinti. Tačiau snieguotame miške šunų buvimo vietą tikrai buvo galima matyti trijų kilometrų atstumu. Įdomu tai, kad miške šuniui įbėgus į tankų eglyną kuriai akimirkai dingo ryšys tarp antkaklio ir sekimo įrenginio. Vis dėlto šuniui pakeitus buvimo vietą ryšys atsinaujino ir šuo vėl buvo matomas žemėlapyje.

Gamintojas pabrėžia, kad delninį įrenginį galima valdyti ir mūvint pirštines – tik tai pasakytina apie mygtukus. Jutiklinis ekranas į pirštų prisilietimus mūvint pirštines nereagavo.

Belaidžiu ryšiu į prietaisą galima atsisiųsti palydovo vaizdus. Informacijos požiūriu jie dažnai būna išsamesni nei tradiciniai žemėlapiai, jei tik yra pakankamai nauji. Delninį įrenginį, žinoma, galima naudoti ne tik šunims sekti ar mokyti (su atitinkamu antkakliu), bet ir navigacijai, leidžiantis į žygį ar keliaujant.

Techninė informacija

Alpha 300i

Matmenys: 6,8 × 16,2 × 3,4 cm
Ekrano matmenys (pxa): 4,7 × 7,7 cm, 3,5 col. (88,9 mm)
Ekrano skiriamoji geba: 282 × 470 pikselių
Ekrano tipas: spalvotas jutiklinis
Svoris: 280 g su standartine antena ir akumuliatoriumi
Atsparumo drėgmei klasė: IPX7
Akumuliatoriaus tipas: kraunamas ličio jonų (pridedamas)
Akumuliatoriaus veikimo laikas: iki 55 valandų; iki 50 valandų su įjungta inReach® technologija
Atmintis / istorija: 16 GB

Alpha T20

Matmenys: 8,1 × 4,5 × 3,5 cm
Svoris: 239,5 g (su apykakle)
Akumuliatoriaus tipas: kraunamas ličio jonų; keičiamas
Akumuliatoriaus veikimo laikas:
iki 68 valandų naudojant dinaminį sekimą (numatytasis);
iki 25 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2,5 sekundės;
iki 84 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2 minutes
Diapazonas: 14,5 km
Atsparumas vandeniui: 1 ATM (10 metrų)
Didelio jautrumo GPS / Galileo imtuvas: yra
GPS antena: su tvirtinimu viršuje, oranžinė
Šviesos diodų švyturėlis: yra (įvairios spalvų parinktys)
Gelbėjimo režimas: yra

Alpha TT25

Matmenys: 8,1 × 4,5 × 3,5 cm
Svoris: 262,7 g (su apykakle)
Akumuliatoriaus tipas: kraunamas ličio jonų; keičiamas
Akumuliatoriaus veikimo laikas: iki 68 valandų naudojant dinaminį sekimą (numatytasis);
iki 25 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2,5 sekundės;
iki 84 valandų gaunant buvimo vietos atnaujinimus kas 2 minutes
Diapazonas: 14,5 km
Atsparumas vandeniui: 1 ATM (10 metrų)
Didelio jautrumo GPS / Galileo imtuvas: yra
GPS antena: su tvirtinimu viršuje, juoda
Šviesos diodų švyturėlis: yra (įvairios spalvų parinktys)
Gelbėjimo režimas: yra

Pliusai ir minusai

Pliusai
* Lengvai suprantama sąsaja
* Ilgai veikia kartą įkrovus
* Didelis ekranas
* Daug papildomų funkcijų
Minusai
* Didelė kaina

Naktinių apribojimai, lankai mieste ir visuomenės „Ne“. Pokalbiai apie medžioklę #65

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv