Medžioklės reikmenys

Yukon biudžetinės klasės žiūronai0

Nuotrauk: Kataryna Šterna

Šiais laikais žiūronų pasirinkimas milžiniškas. Technologiškai vertingi produktai yra patogūs, kokybiški ir suteikia daug papildomų galimybių, pavyzdžiui, nustato atstumą ir leidžia matyti tamsoje. Aukštos klasės įranga atitinkamai ir kainuoja. Vis dėlto ir paprasti žiūronai sulaukė transformacijų ir patobulinimų: lęšiai yra skaidresni, korpusas patvaresnis ir kompaktiškesnis, žiūronus naudoti paprasčiau.

Biudžetinėje klasėje irgi yra iš ko rinktis, o Yukon produktai tikrai nėra iš prasčiausių. Pati nemažai ištyrinėjau gana gausią parduotuvės optinių įrenginių pasiūlą. Įdomu, kad joje yra specialių žiūronų įvairioms reikmėms, įskaitant medžioklę, o kainų amplitudė labai didelė. Man visada keistai atrodė visuomenėje vyraujanti nuomonė, kone būtinybė turėti kuo brangesnę įrangą.

Pati anksčiau turėjau Bushnell, kurie puikiai veikė septynerius metus. Jau ėmiau galvoti apie naujus žiūronus, kai vieną dieną mano telefono ekrane pasirodė nepažįstamas numeris. Pasirodo, tai buvo kurjeris, atvežęs man didelę, mistišką dėžę – gavau išbandyti Yukon žiūronus Solaris ir Point.

Stirnas

Yukon Solaris 7×50

Yukon serijoje Solaris yra penki modeliai, kurių didinimas – nuo 7 iki 20 kartų. Dydis visų vienodas, bet skiriasi prieblandos koeficientas ir dar keli parametrai. Solaris nepraleidžia vandens, šie žiūronai didoki ir labai patvarūs, suteikia gerą matomumą iki pat sutemų ar esant prastesniam matomumui, pavyzdžiui, rūke. Jie tinka medžioklei, kelionėms, gamtai ir žvaigždėms stebėti. Atskirai galima įsigyti adapterį ir stovą ilgesniam stebėjimui.

Yukon Solaris konstrukcija – paprasta ir patogi. Kaip įprasta, abi žiūronų dalys sujungtos reguliuojamu mechanizmu, kuris leidžia pritaikyti juos bet kokiam naudotojui. Aštrumas reguliuojamas plačia, dantyta svirtele, kurią lengva valdyti net nenusimaunant pirštinių. Tai ypač pravartu šaltu oru. Atskirai galima reguliuoti ir dešiniojo lęšio aštrumą.

Žiūronų prizmė – klasikinė Poro tipo, bet dizainas modernesnis. Lenktos linijos, gumuotas paviršius ir šviesiai ruda spalva atskiria šiuos klasikinio tipo žiūronus nuo stambesnių ankstesnių metų modelių.

Yukon Solaris

Specifikacijos

Didinimas (kartai): 7
Objektyvo skersmuo (mm): 50
Matymo laukas iš 1000 m: 114
Minimalus fokusavimo atstumas (m): 4
Rekomenduojamas atstumas iki akies (mm): 30
Prieblandos koeficientas: 18,7
Ilgis (mm): 219
Svoris (g): 1000
Kaina: 99 Eur

Yukon Solaris 10×50

Išbandžius abejus Solaris žiūronus gero matomumo ir prieblandos sąlygomis, galima pasakyti, kad Yukon Solaris 10×50 perteikia kiek aiškesnį vaizdą, kai matomumas prastas. Tuo pačiu atstumu seno baltų plytų namo vaizdas su Solaris 10×50 atrodė šviesesnis ir aiškesnis nei žiūrint per Solaris 7×50.

Stirnos silueto kontūrai maždaug tokiu pačiu atstumu su Solaris 7×50 buvo labiau išsilieję nei su kito modelio žiūronais. Valanda po saulėlydžio sausį abejais žiūronais pavyko įžiūrėti rugiuose maždaug už 500 m esantį kiškį.

Specifikacijos

Didinimas (kartai): 10
Objektyvo skersmuo (mm): 50
Matymo laukas iš 1000 m: 105
Minimalus fokusavimo atstumas (m): 5
Rekomenduojamas atstumas iki akies (mm): 17
Dioptrijų reguliavimas: ± 4
Prieblandos koeficientas: 22,4
Ilgis (mm): 219
Svoris (g): 1000
Kaina: 105 Eur

Pliusai
Nebrangūs
Gana aiškus vaizdas prieblandoje
Patogus gumuotas korpusas

Minusai
Šaltu oru užrasoja (rekomenduojama nedėti arti odos)
Gana sunkūs
Dangteliai nepritvirtinti vienas prie kito ar korpuso

Yukon Point 8×42

Šie žiūronai kardinaliai skiriasi nuo Solaris. Jie gerokai mažesni ir lengvesni. Naudojant stoginę prizmę žiūronų dizainas tampa itin kompaktiškas ir ergonomiškas. Tokie ir yra Yukon Point. Šioje serijoje yra dveji žiūronai: 8×42 ir 10×42. Abeji yra vienodo dydžio ir puikiai telpa medžioklinės striukės kišenėje, nors, kaip ir pirma minėtų žiūronų, šių komplekte taip pat yra patogi rankinė per petį. Yukon Point puikiai tinka tolimiems žygiams ir medžioklei sėlinant.

Aštrumo reguliavimo mechanizmas yra žiūronų viršuje, jis patogiai pasiekiamas ir trumpesniais pirštais. Jo paviršius dantytas, o tai leidžia šią svirtelę lengvai pasukti ir mūvint pirštines. Atskirai reguliuojamas ir dešiniojo lęšio aštrumas.

Žiūronų Point, kitaip nei Solaris, dangtelius – tiek uždėtus, tiek atidarytus – fiksuoja magnetai, o tai labai patogu, nes jie nepasimeta. Vis dėlto tai yra ir trūkumas – reikia būti atsargesniam, kad žiūronus padėjus ar įsidėjus į kuprinę dangteliai nenulūžtų, tačiau bent nereikia jaudintis, kad jie pasimes. Atidengti ir prie korpuso pritvirtinti dangteliai visiškai netrukdo stebėti.

Yukon Point žiūronai yra sandarūs ir pripildyti azoto, o tai neleidžia lęšiams aprasoti iš vidaus, staigiai pakitus temperatūrai. Šie žiūronai yra visiškai neperšlampami – IPX7 atsparumo vandeniui klasės. Yukon Point galima naudoti ir stipriai lyjant, ir netgi visiškai panardinti į vandenį.

Subjektyviai vertinant, Point vaizdas sutemus yra ne toks aiškus. Sutemus už 300–400 m panašios spalvos aplinkos detalės, pavyzdžiui, sausa žolė, nendrės, žvyrkelis, tarsi susilieja. Kontrastuojantys objektai įžiūrimi gerai.

Yukon Point

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Didinimas (kartai): 8
Objektyvo skersmuo (mm): 42
Matymo laukas iš 1000 m: 130
Minimalus fokusavimo atstumas (m): 1,3
Rekomenduojamas atstumas iki akies (mm): 21
Dioptrijų reguliavimas: ± 5
Prieblandos koeficientas: 18,3
Ilgis (mm): 180
Svoris (g): 640
Kaina: 169 Eur

Pliusai
Kompaktiški
Lengvi
Platus matymo laukas
Geras matomumas lengvoje ir vidutinėje prieblandoje

Minusai
Šaltyje gali aprasoti
Dangtelių magnetai per silpni, jie atšoka nuo korpuso

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.