Patirtis

Vyks 7-oji Dzūkijos krašto medžioklės trofėjų paroda0

Nuotrauka: iš archyvo

Rugpjūčio 22–rugsėjo 9 dienomis Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6, Alytus) veiks 7-oji Dzūkijos krašto medžioklės trofėjų paroda. ATIDARYMAS: 2023 m. rugpjūčio 22 d. 17 val.

Organizatoriai: Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija

Šioje, jau 7-oje, Dzūkijos krašto medžioklės trofėjų parodoje bus pateikiami Dzūkijos krašto medžiotojų Alytaus, Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonuose per paskutinius trejus metus sumedžioti ir ekspertų geriausius įvertinimus gavę briedžių, tauriųjų elnių, danielių, europinių stirninų ragai, šernų iltys bei kitų medžiojamų žvėrių (vilkų, bebrų, barsukų, lapių, mangutų) kaukolės.

Parodos metu Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija taip pat organizuos edukacines programas, kurių metu lankytojams bus pristatoma medžioklės istorija, atrankinės medžioklės principai ir reikalavimai, medžioklės etikos ir kultūros apspektai.

Viena iš gražiausių per ilgus metus susiformavusių medžioklės tradicijų yra medžioklės trofėjų parodos. Medžioklės parodos – tai ne tik medžioklės trofėjų matavimas ir jų vertinimas pagal tarptautinę metodiką, bet taip pat ir jų eksponavimas bei pristatymas plačiajai visuomenei.

Susiję straipsniai

Medžioklės trofėjų parodose atsispindi taisyklingos ir tausojančios medžioklės supratimas, jos sąsajos su šalies istorija, kultūra, menu. Sumedžioti medžioklės trofėjai, tai ne tik sumedžiotų žvėrių eksponatai, tačiau tai ir jaudinančios medžioklės akimirkos bei patirti įspūdžiai medžioklių metu, o taip pat tai kartu ir medžiotojo širdžiai brangus prisiminimas bei savotiška pagarba sumedžiotam žvėriui. Taigi, medžioklės trofėjų parodos yra neatsiejama medžioklės kultūros ir medžioklės tradicijų puoselėjimo dalis.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv