Uncategorized

Vokietijoje pirmą kartą kiaulių ūkyje nustatytas afrikinis kiaulių maro atvejis0

Nuotrauka: Vikipēdija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja (toliau – VMVT), kad gavo oficialų pranešimą apie nustatytus afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) protrūkius kiaulių ūkiuose Vokietijoje. Tai yra pirmieji atvejai šios šalies istorijoje. Iki šiol, šis pavojingas virusas Vokietijoje buvo aptinkamas tik šernuose.

Virusas buvo rastas dviejuose kiaulių ūkiuose Brandenburgo žemėje, Rytų Vokietijoje, Šprė-Neisse rajone ir Märkisch-Oderland rajone, viename iš jų buvo laikoma daugiau nei 300 kiaulių, kitame – 2 kiaulės. Abu ūkiai yra įsikūrę šalia Lenkijos sienos. Ūkiuose AKM buvo nustatytas vykdant pasyviąją stebėseną (kai tiriamos kiaulių gaišenos). Tai įrodo, kad šis stebėsenos metodas yra veiksmingas.

Vokietijos kompetentingos institucijos teigia, kad židiniai yra likviduojami ir virusas nebuvo išplatintas kituose kiaulių ūkiuose.

VMVT operatyviai informuos apie pasirodžiusius naujus AKM atvejus, o kiaulių augintojus, dar kartą, ragina atsakingai stebėti ir laikantis biosaugos reikalavimų prižiūrėti savo ūkį.

VMVT

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Susiję straipsniai
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.