Patirtis

Šernas. Viską lemia kvapas. Skanėstai gyvūnams privilioti0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Kol galioja draudimas šerti gyvūnus, medžiotojai sugalvoja naujų būdų, kaip efektyviau į vieną vietą privilioti žvėrių. Dabar svarbu gyvūnus sugundyti ne dideliu kiekiu pašaro, o kvapu, skoniu ir bet kuo kitu, kas juos galėtų sudominti. Medžioklės apylinkėje, kur daug miškų ir pievų, gyvūnų sutikti labai sunku, daugiausia tenka pasikliauti sėkme. Vis dėlto ir sėkmei reikia mažumėlę padėti.

Naujas, inovatyvus sprendimas – iš natūralių žaliavų, su gyvūnams naudingomis mineralinėmis medžiagomis, kurios, be to, skanios ir kvapios. Apie kriaušių skonio laižainius ir kukurūzinius laižalus jau rašėme anksčiau. Gamintojai siūlo ir kitų sprendimų, kurie galėtų būti įdomūs, kad nedideliu kiekiu pašaro efektyviau priviliotumėte gyvūnų.

Pasiūlyti: OUTDOOREXPERTS.LV

Siūlomas specialus kvapnus sirupas elniniams ir šernams. Sirupas saldus ir tąsus, kvepia salykliniu gėrimu, tad iš esmės gyvūnus galėtų itin sudominti. Gamintojas rekomenduoja sumaišyti vieną kilogramą pašaro su maždaug 150 ml sirupo.

Atsiminkite, kad galioja šernų šėrimo ribojimai ir reikia laikytis nustatytų reikalavimų. Šis ir kiti jaukai bus efektyviausi žiemą, bet gyvūnai druskos ateina laižyti ir vasarą, todėl šis sprendimas galėtų tikti ištisus metus.

Naudoti labai lengva. Pašarą su sirupu galima sumaišyti kokiame kibirėlyje ir paskui padėti ten, kur norite privilioti gyvūnų. Geriausia, jeigu vietoje yra ir kamera, kad matytumėte rezultatus ir kokie gyvūnai lankosi jaukinimo vietoje. Žiemą maisto papildas gali miško gyvūnams pagelbėti, o vasarą ir kitu metų laiku padės išvilioti juos iš miško, kad būtų didesnė galimybė sumedžioti.

Vis dėlto naudojant pašarą ir įvairius jaukus reikia suprasti, kad tai nėra stebuklinga priemonė. Jeigu medžioklės plotuose gyvūnų nėra, tai greičiausiai nė tokiu kvapniu ir saldžiu dalyku nieko nepriviliosite. Na, o jeigu koks gyvūnas užklys, tai labai tikėtina, kad jis čia grįš vėl ir vėl.

Susiję straipsniai

Beje, visi šie alternatyvūs jaukai nepigūs, tačiau, kiek esame bandę, jie buvo gana efektyvūs. Vasarą jie vilioja ne tik žvėris, bet ir širšes, todėl geriausi rezultatai – žiemą. Tik saugokitės, kad sirupo neišlietumėte automobilyje! Tada bus didelių problemų ir nemalonių padarinių.

Viską lemia kvapas. Skanėstai gyvūnams privilioti

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.