Medžioklės reikmenys

Vienu judesiu iš lupyklos į brandinimo patalpą0

Nuotrauka: iš archyvo

Šiemet jau pasisekė pamedžioti pas draugus Lietuvoje ir ta pačia proga apžiūrėti vieno elnių veislyno skerdenų dorojimo vietą.
Nenuostabu, kad veislyne viskas įrengta labai praktiškai ir higieniškai: yra šaltas ir šiltas vanduo rankoms ir įrangai nuplauti, žarna grindims nupurkšti ir drenažas, kur atliekas surenka įstatytos grotelės, beveik viskas išklota plytelėmis ir stovi nerūdijančiojo plieno stalai.

Iš lupyklos galima eiti tiesiai į didelę brandinimo patalpą. Pasak šeimininko, joje vienu metu galima laikyti 10–15 gyvūnų skerdenas. Brandinimas čia tęsiasi 10 dienų 2–4 laipsnių temperatūroje. Skerdenos laikomos su kailiu.

Nuo skerdenų dorojimo vietos su gerve iki brandyklos durų – trys metrai. Lyg ir arti, bet jeigu doroji skerdeną vienas, tai gali būti neįveikiamas atstumas. O kaip perkelti sumedžioto ir išvėdinto gyvūno skerdeną nuo gervės kablio ant brandinimo patalpos pastolių?
Pasirodo, sprendimas gali būti stebuklingai paprastas!

Lupyklos įranga

Apsvarstęs visą procesą, veislyno savininkas sugalvojo įrengti pastolius kepyklose naudojamų duonos lentynų principu, tik be lentynų. Dveji pastoliai yra maždaug 2,2 m aukščio ir 1 m pločio, dar vieni – kiek žemesni ir siauresni. Iš viso šis projektas atsiėjo kiek daugiau nei 200 eurų.

Plieninis kvadratinio profilio rėmas – ant platformos su rateliais. Priekinė dalis atvira, o viršuje ant priešingų pusių privirinti laikikliai, fiksuojantys strypą su prikabinta skerdena.

Susiję straipsniai

Kartu su šiais pastoliais buvo pagaminti atitinkamo ilgio metaliniai strypai – pakabos, naudojamos užkabinti ir gerve pakelti gyvūną.
Baigus doroti, skerdena išvėdinama, galva ir galūnės nupjaunamos, pastoliai privežami prie skerdenos. Prireikus ji truputį pakeliama, kad būtų galima įstatyti pakabą į laikiklius pastolių viršuje. Tada gervės trosas nuleidžiamas, kablys nukabinamas ir vienu judesiu pastoliai su gyvūno skerdena įridenami į brandinimo patalpą.

Su tokia sistema žmogus gali vienas apdoroti net briedį ar taurųjį elnią.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv