Medžioklės reikmenys

Vector Optics Continental 5-30×560

Nuotrauka: Linda Dombrovska

Bandymas atliktas šaudykloje Latvijoje, kur duslintuvų naudoti įstatymai nedraudžia.

Yra viena žinoma aksioma: komplektuojant graižtvinį ginklą, į optinį taikiklį reikia atkreipti ypatingą dėmesį, nes jis iš tiesų labai svarbus. Įprasta, kad geri ir labai geri taikikliai yra nepigūs – suma retai būna mažesnė nei 1000 eurų. Ar įmanoma rasti gerą, bet nebrangų taikiklį?

Angelarms.eu

Ar kalbant apie taikiklius ši kombinacija galima? Iki šiol atrodė, kad tai mitas, bet, pasirodo, galimybių ir sprendimų yra. Kartą kolega medžiotojas iš Latvijos Gatis Panavas papasakojo, kad įsigijo tolimojo šaudymo taikiklį, kuris kainavo vos 549 eurus. Kur jau ten, tada pagalvojau… O kitą kartą nusprendžiau – reikia važiuoti pabandyti, ką tokia pigi optika gali padaryti ne tik iš 50 ir 100 m, bet ir iš 300 m. Taip dar prieš griežtus pandemijos apribojimus susitikome su Gačiu 300 metrų šaudykloje.

Šaudysime .223 Rem kalibro Browning X-Bolt, optika – Vector Optics Continental 5-30×56. Pirmas įspūdis – labai geras! Gatis pirmiausia iššauna iš 100 m – pataikymas kulka į kulką. Tada ateina laikas šauti iš toliau. Šaudykloje yra vadinamieji gongai – metaliniai taikiniai už 200 ir 300 m.

Vector Optics

Aišku, šaunant iš 200 m reikia atlikti korekciją, ką Gatis padaro programėle Strelok. Ten įvesti visi reikiami duomenys, telieka apskaičiuoti korekciją. Šįkart – aštuoni spragtelėjimai. Šūvis, akimirka, nuskamba gongas – pataikė. Remiantis patirtimi su pigiais kito gamintojo optiniais įrenginiais, visada atrodė, kad balistinio bokštelio sukinėjimas gali būti rizikingas – taikiklis gali išsireguliuoti ir nebesuprasi, kur kulka lekia.

Šį kartą taip nenutinka. 300 m atstumui reikia dar šešių spragtelėjimų korekcijos. Gatis taip ir padaro, įsitaiso šauti, įkvepia, iškvepia, šūvis, viena ilgesnė akimirka, ir nuskamba gongas. Bingo! Įdomu, kad kulka iki taikinio nuskrieja daug greičiau nei garsas pasiekia mus, dėl to ir ilgesnis momentas tarp šūvio ir pataikymo.

Tada ateina mano eilė pabandyti. Pirmiausia – šūviai iš 100 metrų. Reikia susireguliuoti paralaksą. Gatis ant taikiklio papildomai uždėjo didesnį ir patogesnį paralakso reguliavimo ratelį. Spusteli atgal į pradinį tašką 100 m atstumui. Pažiūrėjusi per taikiklį, nustembu, koks malonus taikymosi tinklelis – smulkus raudonasis taškas centre yra labai tikslus, nesusiliejęs.

Kadangi tai taktinis VCT-20 taikymosi tinklelis, jis suteikia daug daugiau galimybių, nei man šiame bandyme reikia. Šaudykloje vėjo nėra, klasikinė gruodžio popietė ir labai prastos šviesos sąlygos, tačiau taikiklis leidžia taikinį gerai įžiūrėti ir iš 300 m. Taigi, du šūviai iš 100 m. Čia viskas gerai. Tada atitinkami spragtelėjimai ir šūvis iš 200 metrų. Pataikiau! Dabar reikia pabandyti į gongą už 300 m.

Korekcija, įkvepiu, iškvepiu, šūvis, suskamba gongas. Kitas žingsnis – pabandyti šauti į popierinį taikinį. Nustatau didinimą ties 30, kas yra didelis privalumas, jeigu reikia šauti iš toliau. Taikinys matosi labai aiškiai. Šį kartą nepretenduoju į labai gerą rezultatą, pagrindinė užduotis – įvertinti patį taikiklį. Dar kartą pasigėriu taikymosi tinkleliu – smulkus, nedengia taikinio net iš 300 m.

Pabaigoje dėl įdomumo išmatuojame Hornady Steel Match šovinių greitį. Matavimai stebinančiai tikslūs, atlikus tris šūvius šovinių greitis skiriasi tik keliais m/s, o tai gamykliniams šaudmenims yra iš tiesų įspūdingas rezultatas.

Išvados

Jeigu manote, kad tolimajam šaudymui tinkami optiniai taikikliai yra brangūs, reikia pasakyti, kad Vector Optics šią prielaidą visiškai paneigia. Aišku, norėtųsi, kad šio taikiklio lęšiai būtų šviesesni, bet, kita vertus, taikiklis už 549 eurų savo vertę patvirtino labai įtikinamai.

Nors pats taikiklis pagamintas Kinijoje (ko gi tik Kinija negamina?), bet naudojami Vokietijoje gaminti lęšiai, ir per bandymą nebuvo pagrindo abejoti šio optinio įrenginio kokybe. Be to, taikikliui suteikiama viso gyvenimo garantija. Tai labai gerai, nes žinau, kad sugesti pasitaiko visų gamintojų taikikliams.

Svarbiausia: geras garantinis aptarnavimas kilus bet kokioms problemoms. Reikia pasakyti, kad šis optinis įrenginys padarė iš tiesų malonią staigmeną. Verta apžiūrėti ne tik siūlomus taikiklius tolimajam šaudymui, bet ir medžioklei. Viską galima rasti parduotuvėjewww.angelarms.eu.

Susiję straipsniai

Įranga
Ginklas: .223 Rem kalibro Browning X-Bolt
Taikiklis: Vector Optics Continental 5-30×56 SFP Tactical
Šaudmenys: Hornady Steel Match

Specifikacijos
Didinimas: 5–30 k.
Objektyvo skersmuo: 56 mm
Lęšių danga: Diamond Fully Multi-Coated
Matymo laukas: 8,3–1,4 m iš 100 m
Atstumas nuo akies: 100 mm
Ilgis: 400 mm
Svoris: 725 g
Centrinio vamzdžio skersmuo: 30 mm
1 spragtelėjimo vertė: 1/10 MIL
Taikymosi tinklelis: VCT-20
Raudonasis taškas: 6 ryškio lygiai
Židinio plokštuma: SFP
Paralaksas: nuo 9 m iki begalybės
Siūlo: www.angelarms.eu
Kaina: 549 Eur

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo Medžioklė YOUTUBE KANALAS

Posted by Žurnalas Medžioklė on Trešdiena, 2021. gada 3. marts

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.