Patirtis

Valstybinių miškų urėdija vkeičia pasiklausyti kaip baubia elniai0

Ar esate girdėję, kaip baubia elniai? 🦌🦌🦌

Visi renginiai nemokami!

Išskirtinė proga tik kartą metuose išgirsti elnių tuoktuvių „dainas“, kai stipriausi patinai varžosi dėl patelių, įspūdingo dydžio ragais galynėjasi tarpusavyje bei savo stingdančiu riaumojimu grasina konkurentams.

Elniai baubti pradeda rugpjūtį ir liaujasi su lig rudens pabaiga, tačiau intensyviausiai tuoktuvių „dainas“ traukia būtent rugsėjo mėnesį.

Valstybinių miškų urėdija kviečia susipažinti su aistringu, bauginančiu ir miškus drebinančiu elnių baubimu bei kartu su miškininkais šiuos didingus raguočius pamatyti iš arčiau.

Kreiptis į patyrusius miškininkus ir jų vedamiems organizuotai vykti į mišką yra kur kas saugiau nei savarankiškai, nes Lietuvos miškuose prasideda medžioklės sezonas, todėl reikėtų būti itin budriems ir atsargiems.

Rujos metu elniai labai jautrūs, todėl dažnam miško lankytojui nežinant elnių judėjimo kelių, neišmanant šių gyvūnų elgsenos yra pavojinga klaidžioti po mišką be lydinčio profesionalo. Netyčia užklydus į tauriųjų raguočių rujos vietą yra padaroma nemenka žala, nes dažnu atveju elniai iš tokios vietos būna priversti pasitraukti.

Susiję straipsniai

Visą rugsėjo mėnesį 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai kviečia į nemokamus renginius visuomenei, kuriuose miškininkai papasakos apie mus supančią gamtą, suteiks naujų žinių ir įdomių patirčių.

Registruokitės į renginius čia!

Pirkite arba užsiprenumeruokite žurnalą internetu ir gaukite jį į pašto dėžutę!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.