Patirtis

FOTO: Ukmergės rajone lokys niokoja avilius0

Nuotrauka: Augustinas Širvelis

Ukmergės rajone bityno savininkas nustatė, kad kažkas sunaikino kai kuriuos avilius.

“Su tėvu nuėjome į paplūdimį ir ten pamatėme netvarką. Pagalvojome, gal kokie šernai aplankė. Ieškojome pėdsakų ir radome. Tik ten buvo ne šerno nevus, o meškos pėdsakai“, – pasakojo Augustinas Širvelis.

Kai į svečius ateina lokys

Rudieji lokiai yra visaėdžiai. Dažniausiai minta įvairiais augalais, grybais, uogomis ir riešutais. Jie taip pat ėda vabzdžius, paukščius ir jų kiaušinius, graužikus.

Susimedžioja ir stambesnių žinduolių, dažniau ligotų arba jauniklių: briedžių, elnių ir kitų elninių šeimos gyvūnų, bizonų. Rudieji lokiai galingu smūgiu sulaužo gyvūnui stuburą. Kartais sumedžiotą gyvūną paslepia, kad šis truputį papūtų.

Kitas lokių maisto šaltinis yra lašišos ir kitos žuvys, kurias gaudo stovėdami upėje ties slenksčiais ar mažais kriokliais.

Meška taip pat gali tapti žmogėdra. Jei gyvūnas kada nors patyrė tokią patirtį, jis gali pradėti kryptingai medžioti žmogų. Tokių gyvūnų ir incidentų daugiau fiksuojama Šiaurės Amerikoje ir šiaurinėje Eurazijoje.

Žmonių apgyvendintose teritorijose lokį domina bičių aviliai, avižų laukai ir sodai.

Rudųjų lokių paplitimo žemėlapis

Kaimuose ir sodybose, esančiose prie didelių miškų masyvų, meška gali ieškoti šiukšlių konteinerių, taip pat miesto sąvartynų. Šalyje meškų dar ne tiek daug, tačiau reikia atsižvelgti ir į tai, kad turistų paliktos šiukšlės taip pat gali privilioti lokį. Sąmoningai nepalikite maisto tose vietose, kur buvo matytas lokys. Nereikėtų šerti ir vilioti lokio, nes šis plėšrūnas yra labai protingas ir pirmą kartą supranta, kad žmogus gali tapti maisto šaltiniu. Atsižvelgiant į tai, kad čia lokys natūraliai nebijo žmonių, tai gali sukelti labai pavojingą situaciją.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv