Patirtis

Trumposios žinios. Keturi mėnesiai ir daugiau nei 54 tūkst. eurų, siekiant pagauti brakonierių0

Nuotrauka: Naujosios Meksikos medžiojamųjų gyvūnų ir žuvų departamentas

Keturi mėnesiai ir daugiau nei 54 tūkst. eurų – būtent tiek lėšų Naujosios Meksikos medžiojamųjų gyvūnų ir žuvų departamentui prireikė, kad pagautų vieną brakonierių, 2015 metais neteisėtai nugalabijusį baltauodegio elnio (lot. Odocoileus virginianus) patiną išties įspūdinga ragų karūna.

Po to teisėtvarkos sistemai prireikė dar šešerių metų, kad patvirtintų įtariamą kaltę. Kodėl taip sudėtingai ir brangiai? Kaltininkas nebuvo iškart sučiuptas įvykio vietoje. Iš pradžių departamento atstovai surado tikslingai paslėptą nugalabyto gyvūno galvą ir netoliese pastatė stebėjimo kameras.

Po ilgo, keturis mėnesius trukusio laukimo jos užfiksavo vieną vyrą, sugrįžusį prie kaukolės; jis, kaip paaiškėjo vėliau, išvežė kaukolę prie Rio Grandės upės ir įmetė vandenin. Valdžios įstaigoms prireikė dar dviejų savaičių, kad atgautų trofėjų, ir po kratos vyriškio namuose jis prisipažino brakonieriavęs.

Teismas paskyrė daugiau nei 75 tūkst. eurų baudą, kuri padengė tyrimo išlaidas ir kompensaciją už nelegalų gyvūno nugalabijimą ne sezonu, netikslingą laimikio švaistymą ir auką su brakonieryste kovojančiai tarnybai.

Susiję straipsniai

Brakonierystės baudžiamoji tvarka – medžiotojų neretai aptariama tema. Daugelis mano, kad paskirta bausmė per švelni, o pažeidėjas turėjo atsidurti už grotų – daugelyje valstijų tai priimta praktika. Dar kitose valstijose bausmės dydį lemia trofėjaus kokybė, taip stengiamasi suturėti brakonierius nuo ketinimų gauti ypač vertingą trofėjų.

Viskas nuo išdarinėjimo iki brandinimo smulkmenų – priedas Žvėriena

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.