Patirtis

Trofėjų medžioklė. Mitai ir faktai0

Nuotrauka: unsplash. com

#1 mitas

Trofėjų medžioklė naikina ir kelia grėsmę laukinių gyvūnų populiacijoms

Visiškai priešingai – tvari medžioklė skatina daugelio nykstančių rūšių populiacijų atkūrimą ir ilgalaikį augimą. Pavyzdžiui, nuo 1986 metų, kai Pakistane buvo belikę apytiksliai 100 sraigtaragių ožių, jų skaičius išaugo 35 kartus. 2012 metais apskaičiuota sraigtaragių ožių populiacija siekė 3500 individų. Taip pat nutiko ir su juoduoju raganosiu Namibijoje. Praėjusio šimtmečio devintąjį dešimtmetį jų buvo apie 458 individus. Sėkmingai tvarkant ir jų apsaugai naudojant medžioklės turizmo atneštas lėšas, 2017 metais šių gyvūnų skaičius siekė jau 2188 individus. Štai Zimbabvėje laukinių liūtų nuo 13 individų 1999 metais pagausėjo iki daugiau nei 500 gyvūnų 2012 metais.

#2 mitas

Trofėjų medžioklė silpnina populiacijas, nes išmedžiojami stipriausi ir sveikiausi individai

Medžiotojai rūpestingai tvarko laukinių gyvūnų populiacijas, kad užtikrintų jų gausą ir sveikatą ilguoju laikotarpiu, taip pat užtikrintų jų genetinę įvairovę. Pavyzdžiui, Namibijoje medžiojami tik senyvi individai, o jaunų gyvūnų medžioklei nepritariama. Taip pat naudojami įvairūs populiacijų stebėsenos metodai, pavyzdžiui, apskaita iš oro, tiesioginiai stebėjimai, apskaita pagal išmatas ir pėdsakus. O Vengrijoje dėl trofėjų medžioklės padidėjo tauriųjų elnių ragai. 1885 metais vidutinis tauriųjų elnių ragų ilgis siekė 109 cm, o 2008 metais – jau 112 cm.

#3 mitas

Tik 3 proc. pajamų iš trofėjų medžioklės atitenka vietos bendruomenėms

Šis skaičius gerokai didesnis. Tiesiai į vietinių bendruomenių rankas pakliūva iki 100 proc. pajamų iš komercinių medžioklių. Daugelio valstybių vyriausybės vietiniams gyventojams suteikė nuosavybės teises į medžiojamuosius gyvūnus. Bendruomenės gali išnuomoti medžioklės plotus arba pasiūlyti galimybę pamedžioti už atlygį.

#4 mitas

Trofėjų medžioklė yra brakonierystė

Medžioklė yra reglamentuota, teisėta veikla, paremta aiškiai suprantamais valdymo tikslais. O brakonierystė – neteisėta ir grėsmę rūšių apsaugai kelianti veikla. Neteisėtai galabijant gyvūnus nevyksta selekcija, proceso niekas nereglamentuoja, neskirstoma – rūšis saugoma ar ne. Neteisėtai naudojami kojų spąstai, nuodai, koviniai automatiniai šautuvai. Be to, pajamomis iš medžioklės finansuojama kova su brakonieryste. Pavyzdžiui, Tanzanijoje 2017–2018 metų sezonu medžiotojai skyrė maždaug 1,7 mln. eurų kovai su neteisėtu gyvūnų naikinimu. Įrodyta, kad teisėta medžioklė veikia kaip neteisėto naikinimo prevencija.

Ką kiekvienas medžiotojas gali padaryti šiuo klausimu?

1. Aktyviai įsitraukite į įvairias apklausas, kuriomis siekiama išsiaiškinti nuomonę, ar renkant parašus medžioklės labui.
2. Tiek pokalbiuose, tiek socialiniuose tinkluose prieštaraukite melagingai, klaidinamai ir nepagrįstai informacijai apie medžioklę. Svarbiausia pateikti daugiau argumentų, ginčų laimėti nebūtina.
3. Laikykitės įstatymų reikalavimų, kad antimedžiotojai negautų galimybių juodinti medžiotojus. Pavyzdžiui, liūdnai pagarsėjęs Latvijos lūšių gynėjas Janis Vinteris niekad nepraleidžia progos pasakyti, kad per nelaimingus atsitikimus medžiotojai nužudo vienas kitą.
4. Dalykitės teigiamomis istorijomis apie medžioklę socialiniuose tinkluose.
5. Įvairūs tyrimai rodo, kad medžioklės atžvilgiu pozityviau nusiteikę būna žmonės, ragavę žvėrienos. Taigi, vaišinkite nemedžiotojus medžioklės produkcija!

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

Susiję straipsniai

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.