Patirtis

Švedijoje nustatytas pirmasis afrikinio kiaulių maro atvejis0

Nuotrauka: piksit.com

Švedijoje afrikinis kiaulių maras (AKM) buvo aptiktas nugaišusiam šernui Fagersto rajone. Dėl to Švedija tapo 13-ąja Europos Sąjungos valstybe nare, kurioje nustatyta ši liga, praneša Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba.

Iki šiol AKM buvo aptikta tokiose ES šalyse kaip Bulgarija, Čekija, Kroatija, Graikija, Estija, Italija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Vokietija. Panašiai AKM aptikta ir kitose Europos šalyse, žr Bosnijoje ir Hercegovinoje, Moldovoje, Serbijoje, Ukrainoje ir Šiaurės Makedonijoje.

Afrikinis kiaulių maras yra nepagydoma užkrečiama gyvūnų liga, kuria serga kiaulių rūšies gyvūnai. Visi sergantys gyvūnai anksčiau ar vėliau miršta, nes net ir tais atvejais, kai gyvūnui susidaro antikūnai, imunitetas nesusiformuoja ir neapsaugo gyvūnų nuo pakartotinio susirgimo.

Lietuvoje OKS pirmą kartą nustatytas 2014 m. Nuo tada šalies kiaulių augintojai turėjo išnaikinti apie 80 000 naminių kiaulių. Tūkstančiai nugaišusių šernų buvo išmesti ir rasti miške.

Šiemet, birželį bei liepą, AKM jau buvo nustatytas 3 kiaulių ūkiuose. Židiniai užfiksuoti pietinėje Lietuvos dalyje: Marijampolės, Vilkaviškio ir Kalvarijos rajonuose. O laukinėje gamtoje šiemet AKM nustatytas jau daugiau nei 300 šernų dažniausiai Alytaus, Varėnos, Kaišiadorių, Elektrėnų, Trakų r. savivaldybėse, viso net 37 rajonuose.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv