Patirtis

Slovakijoje po susidūrimo su meška miškininkas išvežtas į ligoninę0

Nuotrauka: Ždanek Machaček, unsplash.com

Ketvirtadienį, balandžio 4 d., Slovakijoje, netoli Kvačanų kaimo, Huty kalnų perėjos miško teritorijoje lokys susidūrė su žmogumi. Miškininkas arboristas buvo sunkiai sužalotas.

Kaip žinoma, tai ne pirmas atvejis Slovakijoje, kai žmonės kenčia sutikę šį stambią plėšrūną. Baltarusijos pilietė, 30 metų jauna moteris, bėgdama nuo meškos nukrito nuo skardžio ir mirė. Praėjus dviem dienoms po šio įvykio, į miestą užklydo lokys ir sužeidė penkis žmones.

„Slovakijos Respublikos Greitosios medicinos pagalbos operacijų centras išsiuntė greitosios pagalbos automobilį pacientui, nukentėjusiam nuo lokio užpuolimo. Suteikus pirmąją pagalbą, medikai į ligoninę Liptovsky Mikulaše išvežė 35 metų vyrą su krūtinės sužalojimu, šonkaulių lūžiu ir stuburo sužalojimu“, – patvirtino Petra Klimešová iš Slovakijos Respublikos gelbėjimo tarnybos operacijų centro.

„Meška, bėgdama siauru miško takeliu nuožulniu reljefu su tankiu bukų mišku, atsitrenkė į miskininka. Jaunas 35 metų vyras po smūgio nukrito ir susižalojo krūtinę, stuburą bei susilaužė šonkaulius. Siekdamas atbaidyti lokį savigynos tikslais, jis tris kartus paleido įspėjamąjį šūvį“, – pasakojo Kristina Bočkova iš Valstybinės gamtos apsaugos tarnybos ir pridūrė, kad lokys nenukentėjo.

Į įvykio vietą atvyko ir greitosios medicinos pagalbos komanda, kuri kartu su policija apžiūrėjo vietą. „Atakos vieta yra ne prie miesto centro. Ten tankus miškas, esantis maždaug 300 metrų virš kelio Nr. 584 tarp Liptovské Matiašovce ir Huty kaimų“, – pridūrė Bocková.

Per praėjusias Velykų šventes laikotarpiu nuo 29.3. iki 1.4. Slovakijos Respublikos nacionalinės policijos reagavimo grupė išnagrinėjo beveik 40 pranešimų apie rudųjų lokių padarytą žalą, susidūrimus ir išpuolius bei jų atsiradimą savivaldybių ar miestų kaimo vietovėse. Meškų paplitimas užfiksuotas, pavyzdžiui, Sliačo miesto SPA parke, Ganovce, Liptovský Ján, Očová, Nevidzany kaimuose, taip pat netoli Kľačno, Turčianska Štiavnička ir Strečno kaimuose. .

Tai jau ketvirtas atvejis, kai Liptove žmogus sutiko lokį per pastarąsias tris savaites.

Kovo 15 d., Sina nad Demänovská dolina vietovėje mirė moteris iš Baltarusijos. Žygio metu ji su drauge vakare nuėjo į Žemųjų Tatrų kalną, jie sutiko mešką.

Gyvūnas ėmė ją vytis, o moteris bėgdama nukrito nuo aukšto skardžio. Ji patyrė su gyvybe nesuderinamus sužalojimus. Tragedija įvyko vėlyvą valandą, atokiau nuo turistų tako ir sunkiai pasiekiamoje vietoje.

Po dviejų dienų lokys vėl apie save pranešė Liptove. Sekmadienį, kovo 17 d., vidurdienį įvažiavo į miesto centrą. Bėgdamas per miestą jis sužalojo penkis žmones. Keli rudojo lokio intervencijos komandos, kuri veikia Slovakijos Respublikos valstybinėje gamtos apsaugos struktūroje, patruliai be sustojimo patruliavo mieste ir jo apylinkėse.

Kovo 27 dieną ji pranešė, kad lokys buvo nušautas. Tai buvo trejų metų, beveik 70 kilogramų sverianti patelė.

Trečiasis atvejis įvyko sekmadienį, kovo 31 d., netoli Podbanská kotedžų rajono Pribylinos kaimo kadastre Žemųjų Tatrų papėdėje. Ten lokys užpuolė porelę, kuri vedžiojo savo šunį. Vyrą sužalojo meška. Suteikus medicininę pagalbą, vyras toliau gydomas namuose..

Informacijos šaltinis čia

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv