Patirtis

Papildyta FOTO. Slovakijoje mirė nuo meškos pabėgti bandžiusi baltarusė0

Nuotrauka: unsplash.com

The British Broadcasting Corporation (BBC) praneša, kad 31 metų moteris iš Baltarusijos žuvo Slovakijoje, bėgdama nuo lokio. Slovakijos kalnų gelbėjimo tarnyba pranešė, kad penktadienio vakarą Žemuosiuose Tatruose esančiame miške rastas moters kūnas.

Rastas mirusios baltarusės kūnas

„Whatsapp“ programėlėje ir Facebook cirkuliuoja nuotraukų rinkinys su tekstu apie įvykį. Autorius ir šaltinis nežinomi.

Moteris su savo palydovu vaikščiojo vaizdingame Demenovo slėnyje, kai juos užpuolė lokys. Kaip pasakojo jos palydovas, pamatę lokį jie nubėgo į skirtingas puses.

Nuotruka cirkuliuoja Whatsapp

Moters kūną paieškos šuo aptiko netrukus po to, kai pagalbos kreipėsi velionės kompanionas.

Meška vis dar klaidžiojo po apylinkes, tačiau gelbėtojai ją išgąsdino įspėjamaisiais šūviais.

Nuotruka cirkuliuoja Whatsapp

Demenovskaja dolina su slidinėjimo kurortais ir pėsčiųjų takais kalnų takais yra turistų pamėgta vieta, tačiau šioje vietovėje plyti tankus miškas ir daug stačių daubų, todėl kol kas neaišku, kaip žuvo moteris – ar krito mirtinai. po to, kai buvo sutraiškytas arba buvo nužudytas lokio.

Slovakijos aplinkos viceministras teigė, kad jei valdžia būtų tiksliai žinojusi, kad ją įkando lokys, šios informacijos nebūtų slėpę ir būtų nedelsdami pranešę.

Per pastaruosius kelerius metus Slovakijoje buvo keli atvejai, kai žmones užpuolė lokiai, tačiau iki šiol per pastaruosius 100 metų tik vienas iš jų, 2021 m., baigėsi mirtimi.

Meškos paplitę visoje Karpatų kalnų grandinėje, besitęsiančioje nuo Rumunijos per vakarų Ukrainą iki Slovakijos ir Lenkijos.

Slovakijos aplinkos ministerija pažadėjo, kad artimiausiame ES aplinkos ministrų tarybos posėdyje kartu su Rumunija pateiks pasiūlymą išbraukti lokius iš saugomų rūšių sąrašo, nes jų yra pakankamai. dideli ir jiems nebegresia išnykimas.

Tačiau mokslininkai teigia, kad staigus lokių skaičiaus padidėjimas Slovakijoje iš tikrųjų neįvyko, jų teigimu, jis išlieka stabilus maždaug 1275 individų lygyje.

Palyginimui, Estijoje, kuri neturi kalnų, bet yra beveik tokio pat dydžio kaip Slovakija, oficialiai pripažinta lokių populiacija yra apie 1000 lokių. Estijoje meškų medžioklė leidžiama ir kasmet ten sumedžiojama apie 10% populiacijos.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv