Patirtis

Penkis žmones gyvenvietėje Slovakijoje sužalojęs lokys likviduotas0

Kaip rašo The Guardian, bepilotis orlaivis buvo panaudotas didelės raiškos vaizdams užfiksuoti, kurie buvo lyginami naudojant specialia biometrine programine įranga, siekiant nustatyti lokį, kuris kovo viduryje Slovakijos mieste užpuolė ir sužeidė penkis žmones. Slovakijos aplinkos ministras Tomášas Taraba pareiškė, kad šis lokys sužalojo 49 metų moterį ir 72 metų vyrą, kurie po patirtų sužalojimų buvo nuvežti į ligoninę. Dar trys žmonės buvo sužeisti, tarp jų ir 10-metė mergaitė, nesunkiai sužalota.

Mešką likvidavo vietinis medžioklės patrulis, susekęs žvėrį šiuolaikinių technologijų pagalba. Kovo 17 d., kai lokys užpuolė, buvo nufilmuoti keli vaizdo įrašai, kurie vėliau buvo analizuojami, siekiant nustatyti pavojingą lokį. Siekiant tiksliai nustatyti probleminį lokį, buvo atliktas išsamus kelių parametrų palyginimas. Taip pat nurodoma, kad tokios technologijos naudojamos pirmą kartą.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtoje mobiliojo telefono nufilmuotoje medžiagoje buvo matyti, kaip meška bėgioja keliuose ir per zebrą, kai išsigandę pėstieji išsisklaido. Tada buvo pastebėtas lokys, besiveržiantis per žalią erdvę ir puolantis į vyrą, kuris skubiai lipo ant tvoros, kad iš jos pabėgtų. Dėl pagerėjusios aplinkos apsaugos Vidurio ir Rytų Europoje lokiai grįžo į savo natūralias buveines per Karpatų kalnus, besidriekiančius nuo Rumunijos per vakarų Ukrainą iki Slovakijos ir Lenkijos.

Paskelbus apie meškos nužudymą, keli aktyvistai sukėlė šurmulį dėl to, kad buvo nužudytas ne tas lokys, o tai, anot opozicijos politikų, yra pažeidimas, tai yra, „nušauti į mešką, kuri nekelia jokios grėsmės, yra Slovakijos ir Europos Sąjungos (ES) teisės aktų pažeidimas“.

Jau pranešėme, kad kovo viduryje Slovakijoje per savaitę įvyko du lokių išpuoliai prieš žmones. Du nukentėjusieji buvo nuvežti į ligoninę, tačiau Baltarusijos pilietė nuo patirtų sužalojimų mirė, praneša greitosios medicinos pagalbos tarnyba.

Slovakijos Aplinkos ministerija pareiškė, kad kartu su Rumunija ji siūlys perklasifikuoti rūšis ES lygmeniu, kad būtų galima vykdyti atrankinę medžioklę.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv