Patirtis

Šiandien monografijos „Akademiko Tado Ivanausko fenomenas“ pristatymas0

Nuotrauka iš archyvo

Pirmadienį, birželio 27 d. 11 val. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje rengiamas akademiko Mečislovo Žalakevičiaus monografijos „Akademiko Tado Ivanausko fenomenas“ pristatymas. Jis skiriamas profesoriaus Tado Ivanausko 140-osioms gimimo metinėms paminėti.

Tadas Ivanauskas – Lietuvos gamtininkas, rašytojas, biologijos daktaras, profesorius. Atkurtos Lietuvos valstybės (1918 m.) daugelio gamtamokslinių ir gamtos apsaugos institucijų kūrimo dalyvis ir iniciatorius, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus įkūrėjas.

„Tadas Ivanauskas – Žmogus Legenda, atstovaujantis ištisą epochą XX a. šalies biologijoje, kartu su grupele bendraminčių padėjęs pamatus moderniai valstybei, jos aukštajam mokslui, moksliniams tyrimams biologijoje ir agronomijoje. Milžiniškas jo indėlis į nepriklausomos ir okupuotos Lietuvos kelių biologijos ir agronomijos mokslo šakų, kelių aukštųjų mokyklų, daugybės įstaigų, visuomeninių organizacijų, akcijų ir judėjimų kūrimą, Lietuvos gamtos apsaugą, profesionalųjį visuomenės švietimą“, – rašo akademikas Mečislovas Žalakevičius.

Susiję straipsniai

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui, vienam seniausių Lietuvoje, liepos mėn. sukanka 103 metai. Nuo muziejaus įkūrimo 1919 m. iki dabar jame sukaupti ir saugoma daugiau nei 300 tūkst. eksponatų. Prieš 102 metus kolekcijos pagrindą sudarė apie 1 tūkst. eksponatų, kurie buvo sukaupti Lebiodkos dvare Tado Ivanausko ir jo tėvo Leonardo Ivanausko, gamtininko mėgėjo ir kolekcionieriaus.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.