Medžioklės reikmenys

Romantiškasis Caesar Guerini Express 8×57 JRS0


Caesar Guerini Express 8×57 JRS
Caesar Guerini Express 8×57 JRS
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Šio gamintojo ginklų galima įsigyti Medžioklis parduotuvėse!

Visai nelauktai vienos dienos medžioklėje Prancūzijoje susidūriau su tiesiog nepaprastu stebuklu – itališkuoju Caesar Guerini Express 8×57 JRS. Šautuvas visais parametrais skiriasi nuo to, kuriuo naudojuosi kasdien, taip pat ir nuo to, ką vertinu funkciniu požiūriu. Prancūzijoje viskas vyksta labai paprastai: prieš medžioklę užregistruojami dokumentai, iš anksto paruoštas leidimas ir tiesiog paduodamas ginklas su pakeliu šovinių. Visą dieną taip ir medžioji, prižiūrėdamas sau patikėtą šautuvą. Paprasta ir civilizuota.

Kuo šis karabinas funkcionalumo požiūriu skiriasi nuo mano naudojamo kasdien? Pirmiausia, jau tuo, kad tai atlaužiamas karabinas, į kurį galima įdėti tik du šovinius. Kai kas galėtų sakyti, kad tai labai apribotų, jei atlėktų baisus šernų būrys. Tam tikra prasme – taip, bet jei su tokiu šautuvu stovėsi už proskynos ar siauro kelio, o šūvio kampas bus nedidelis, tai iš principo galėsi greitai paleisti du šūvius nepertaisęs ir neužtraukęs spynos. Šūvis, taikinys taikiklyje ir antras šūvis. Šautuvas turi vieną nuleistuką, jį patogu naudoti.

Caesar Guerini Express 8x57 JRS

Palyginti su mano kasdien naudojamu, šis karabinas atrodo miniatiūrinis, nes vamzdis vos 55 cm ilgio. Prie mano įprasto karabino vamzdžio dar pritvirtintas duslintuvas, dėl ko jis pasidaro kone juokingai ilgas. Šis yra kur kas trumpesnio vamzdelio, palyginti su mano atlaužiamo vertikaliai dvejinto šautuvo vamzdžiu, kurio ilgis siekia 76 cm. Todėl įrėmus šį karabiną į petį atrodo, kad jis kone žaislinis. Tačiau tokį vamzdį lengva judinti, ginklas lengvesnis, patogesnis ir kompaktiškesnis.

Reikia pasakyti, kad šis šautuvas su savo kalibru sudaro geriausią kombinaciją būtent medžioklei su varovais. Nei šis šautuvas, nei jo kalibras netiks šaudyti iš toli. Idealus maksimalus atstumas iki taikinio – 150 metrų. Judantys artimi taikiniai – taip pat idealu. Jei dar su taikikliu, skirtu medžioklei su varovais, kokį buvau gavusi, – tiesiog puiku. Netgi sakyčiau taip: šiuo šaunamuoju ginklu bemat susižavėjau, nepaisydama to, kad nuolatiniam naudojimui vis dėlto pirmenybę teikiu sintetinėms, o ne medinėms buožėms. Dėl praktinių, o ne estetinių sumetimų.

Taigi, su šiuo gražuoliu man teko praleisti visus penkis varymus. Deja, iššauti nebuvo lemta, nors viena situacija tarsi ir pasitaikė. Išlėkė prieš mane elnė, jauniklis, jaunas patinėlis ir suaugęs patinas. Lėkė greitai, šūvio kampas nebuvo didelis, bet kadangi šioje medžioklėje patinus medžioti buvo uždrausta, nusprendžiau nuleistuko nespausti. Gyvūnai ėjo krūvoje, šūvis nebūtų buvęs paprastas. Nežinau, įsijungė kažin koks nenugalimas atsargumas, bet geriau neiššauti, nei suklysti. Tad teko pasimėgauti puikiai organizuota medžiokle ir dailiu šautuvu. Atvirai tariant, nesinorėjo jo grąžinti.

Vienas iš medžioklės dalyvių taip pat pasidalijo savo patirtimi, šlovindamas šį šautuvo su kalibru derinį ir teigdamas, kad tai fantastiškiausias kalibras medžioklei su varovais. Taip, žinoma, tokia ginklo komplektacija būdingesnė būtent Vakarų Europai. Mes savo platumose pirmenybę teikiame didesniam šovinių skaičiui ir funkcionalumui. Iš kitos pusės, jei du sėkmingi šūviai paleisti – argi to nepakanka…

Šio gražuolio vamzdis yra 55 cm ilgio, prie jo galima pritvirtinti optinį taikiklį. Šautuvo svoris – 3150 kg. Buožės ilgis – 375 mm. Ginklas turi ir išorinį taikiklį. Šis papuoštas šerno graviūra.

Caesar Guerini labiau žinomas kaip lygiavamzdžių šautuvų gamintojas. Prekių ženklo lygiavamzdžiai plačiai žinomi tiek medžiotojams, tiek šauliams sportininkams. Gamintojas tikina, kad Caesar Guerini šautuvai tinkami visiems medžioklės būdams ir bet kokioms varžybų situacijoms. Kompanija įkurta 2000 metais Italijoje. Giorgio ir Antonio Guerini turėjo viziją, paremtą šeimos tradicijomis, ir broliai pradėjo kurti naują šautuvų liniją.

Be lygiavamzdžių siūloma ir visa virtinė graižtvavamzdžių šautuvų modelių. Visi gražūs, elegantiški. Man teko išbandyti Express Reflexo modelį.

Trumpa išvada tokia, kad pas mus tai nebūtų pirmasis medžiotojo įsigytas šautuvas, nes šis ginklas skirtas būtent medžioklei su varovais. Vis dėlto apie tokį tikrai pagalvos tikras šautuvų gurmanas, norintis medžioti su malonumu. Dailus įnagis, idealiai limpantis prie rankos.

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Naujas žurnalo numeris jau greitai prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.