Šunys

Rekordinis lietuvių skalikų skaičius ir AUKSINIS elnias 15 Lietuvių skalikų gausme!0

„Mano kolektyvo medžiotojams mano lietuvių skalikų trijulės buvo mažai… Patys prisikalbėjo, tai su dvidešimt dviem pamatys, kas bus“, – prieš stojant į rytinę rikiuotę kalbėjo Lietuvos skalikų augintojų sąjungos (LSAS) narys ir penkioliktosios Skalikų gausmo medžioklės iniciatorius Saulius Narbutis. Išties, ne tik medžiotojai, bet ir visi tokio įspūdingo renginio dalyviai liko sužavėti.

Žiemišką lapkričio 18 d. rytą iš visų Lietuvos kampelių net septyniolika LSAS narių su savo skalikais atskubėjo į Rokiškio rajoną, Žiobiškio medžiotojų visuomeninės organizacijos medžioklės plotus. Lietuvių skalikų gausmo medžioklė jau penkiolikta, jubiliejinė, kurioje dalyvavo ir rekordinis nacionalinės šunų veislės atstovų skaičius – net dvidešimt du.

Skalikų balsų gaudesys privertė virpėti iš jaudulio ne vieną stovintį medžiotojų linijoje. Šlapiuose ir pelkėtuose bei medžiojamosios faunos gausiuose miškuose ištvermingi skalikai puikiai atliko savo darbą. Be perstojo skalydami šunys atvijo ir medžiotojams pavyko sėkmingai sumedžioti du briedžius ir du elnius, kurių vienas – vertas aukso medalio. Medžiotojai žavėjosi šunų paklusnumu, ne vienas aikčiojo, kaip tokia gauja neišsibėgioja po miškus ir laukus, nebuvo jokių pasimetusių šunų, tik konstruktyvus darbas kvartalo ribose.

„Šiandien neturime nei karalių, nei bajorų, kurie medžiodavo su lietuvių skalikų gaujomis, bet vis dar turime išlikusius nuostabius šunis, su kuriais galime medžioti kaip tikri bajorai. Ir tokie renginiai – sušiuolaikintas anų laikų istorinis variantas“, – sveikindamas šventės dalyvius kalbėjo LSAS prezidentas Ričardas Barzdenis.

Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Žiobiškio medžiotojų visuomeninei organizacijai, LSAS nariui S. Narbučiui, lietuvių skalikų vedliams ir visiems, prisidėjusiems organizuojant jubiliejinę šventę.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv