Patirtis

Protinga, mikli ir plėšri. Varna0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Apie varnas kaip medžiojamuosius, o dargi valgomus paukščius niekas nekalba. Aišku, paruošti varną taip, kad ji būtų skani, tikriausiai nelengvas ir įdomus iššūkis. Vis dėlto šių plėšriųjų sanitarų konkrečiose vietose reikėtų šiek tiek pamažinti, bet dėl kitų, ne kulinarinių priežasčių.

Pilkoji varna yra visiškai visaėdė. Ji lesa viską, ką tik gali rasti: roplius ir varliagyvius, žuvis, moliuskus, graužikus, paukščių kiaušinius ir paukščiukus, netgi kiškių ir avių jauniklius, dvėselieną ir įvairias gyvūnų pašaro atliekas, grūdus, daržoves, vaisius…

Varnų medžioklė

Varnos yra protingi paukščiai, galintys veikti ir pavieniui, ir būriais. Šie paukščiai verti nuostabos, tačiau yra keli bet. Kai varnų per daug, kenčia medžiojamųjų ir nemedžiojamųjų gyvūnų populiacijos. Jos užvaldo aplinką, parazituoja kitų gyvūnų sąskaita. Žmonių civilizacija šiems paukščiams parūpina nuolatinę, neišsenkančią maisto bazę ir padeda gausiai veistis. Tai reiškia, kad žmonės, o tiksliau mes, medžiotojai, varnų populiaciją vis dėlto turime reguliuoti.

Susiję straipsniai

Nors mums už tai nemoka ir neduoda šovinių už kiekvieną sumedžiotą paukštį, kaip būdavo tarybiniais laikais, turime suvokti, kad kiekviena sumedžiota varna – tai keli kiaušiniai ir išgyvenę paukščiukai, kurie papildys gamtos įvairovę. Kad paskui nesiskųstume, kad nėra ančių, ir nereikėtų ieškoti sudėtingesnių priežasčių, sumažinkime akivaizdų pavojų ir toliau mėgaukimės medžioklės įvairove!

Pagal norminius aktus, šiuo metu yra varnų tausojimo laikotarpis. Medžioklės sezonas – nuo liepos 1 d. iki vasario 28 d.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.