Patirtis

Pritarta! Ginklų savininkai turėtų išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Portalas alfa.lt, remdamasis naujienų agentūros BNS paskelbta informacija, praneša, kad Vyriausybė pritarė Seime svarstomoms naujoms pataisoms.

Nutarimas dėl Lietuvos Respublikos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nr. Ix-705 13, 17 ir 30 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto nr. Xivp-2654

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas siūlo įtvirtinti, kad norint įsigyti medžioklei, sportui, savigynai, mokymui skirtus A ir B kategorijos ginklus, jų šaudmenis, reikėtų išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą. Taip pat siūloma įpareigoti kursą išklausyti ir siekiant prasitęsti turimo leidimo nešiotis ar laikyti ginklą galiojimo terminą. Dabar tai daryti reikia kas penkerius metus.

Vyriausybė išvadoje nurodo, kad ginklų savininkų rengimas pilietiniam pasipriešinimui per metus kainuotų apie 20 tūkst. eurų,. Vidaus reikalų ministerija pateikia informaciją, kad leidimus laikyti ginklą turi 56 tūkst. 948 asmenys, pernai leidimai išduoti 8061 asmeniui ir kasmet apie 12 tūkst. piliečių turi pratęsti turimą leidimą ginklui.

Pernai mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo kursą išklausė 3000 žmonių. L. Kasčiūnas siūlo, kad pataisos dėl prievolės išklausyti pilietinio pasipriešinimo kursą ginklų savininkams įsigaliotų nuo 2024 metų sausio.

Susiję straipsniai

Sprendimo autoriai teigia, kad š. m. rudenį pradės veikti nuotolinių mobilizacijos, priimančiosios šalies paramos ir pilietinio pasipriešinimo mokymų platforma, administruojama Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos. Ši platforma bus naudojama ir baziniam ginklų savininkų rengimui pilietinio pasipriešinimo klausimais. Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, jog papildomo finansavimo keičiamam įstatymui įgyvendinti nereikės, o ginklų savininkų rengimas pilietiniam pasipriešinimui bus organizuojamas iš Krašto apsaugos ministerijai skirtų valstybės biudžeto lėšų – 20 tūkst. ginklų savininkų pilietinio pasipriešinimo kurso išklausymas per metus kainuos apie 20 tūkst. Eur.

Prenumeruokite žurnalą bet kuriuo metu!

LA.lv