Patirtis

Pirmoji stirninų medžioklė rujos metų0

Nuotrauka iš medžiotojo archyvo

Labai trumpa istorija ir labai įdomus trofėjus.

“Šiemet pirmą kartą bandžiau prisivilioti stirniną. Neilgai trukus jis išslydo iš krūmų”, – sako šio įdomaus trofėjaus nuotraukas mums atsiuntęs medžiotojas.

Nuotrauka iš medžiotojo archyvo

Apie trofėjų anomalijų tipus

Keletas ragų iš vieno pagrindo

Šis taip pat yra vienas retesnių trofėjų. Tokia formacija atsiranda, jei rago augimo pradžioje gyvūnas nulaužia vieną ar abu ragus virš rožės arba sužeidžia rago kamieną prie rožės, pavyzdžiui, užkliuvęs už elektrinės tvoros. Labai dažnai šio tipo trofėjų aptinkama Pietų Europos valstybėse, kuriose viena tradicinių žemės ūkio sričių – vynuogininkystė.

Vynuogynai dažniausiai apjuosiami elektriniais piemenimis. Pirmoji tvoros viela būna žemės paviršiuje, antroji apie pusmetrio, o trečioji – metro ar 120 cm aukštyje virš žemės. Stirnos šoka per vidurinę vielą ir susižeidžia ragus į trečiąją. Kodėl vynuogynai stirnas taip traukia? Jas vilioja ne vynuogės, o žolė tarp vynuogienojų eilių bei galimybė pasislėpti.

Susiję straipsniai

Patyrę medžiotojai pasakoja, kad Pietų Vokietijoje, Čekijoje, Vengrijoje ir kitose pietinėse Europos valstybėse stirninų medžioklės dažnai rengiamos pačiuose vynuogynuose arba šalia jų. Stirnos mėgsta įsikurti šiose „stovyklose“ ilgesniam laikui, todėl medžioklę organizuoti konkrečioje vietoje nėra sunku. Štai kodėl socialiniuose tinkluose dažnai rasime nuotraukų su netipiškais trofėjais iš pietinių Europos valstybių. Skaityti toliau čia.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.