Uncategorized

Pilnas vaizdo klipas ir medžiotojo pasakojimas! Vilkas gaudo šerniukus ir sprunka nuo įniršusios šernės!0

Unikalus vaizdo įrašas, kuriame matyti vilkas, miško žvėrių šėrykloje bandantis pagauti šerniukus, jau apkeliavo socialinių tinklų grupes ir mobiliąsias programėles.

Feisbuko grupės Hunting in Lithuania narių dėka pavyko gauti kontaktinę informaciją ir susisiekti su kameros savininku Petru (vardas pakeistas). Vilką nufilmavo miško kamera Ukmergės rajone, Taujėnų miškų masyve.

„Mano šėrykloje lankosi gana didelis būrys. Yra šeši dideli šernai. Kiek iš jų šernių, sunku pasakyti. Rimtai netyrinėjau, bet šerniukų tiek daug, kad net nesuskaičiuosi. Šernai vis ateina paėsti. Visai neseniai pastebėjau, kad pasirodė ir vilkų. Paprastai jie stebi viliojimo vietą po šernų apsilankymo. Teko matyti, kad jie seka elnius ir danielius, kuriuos esame neseniai paleidę savo plotuose“, – pasakoja medžiotojas.

Petras atskleidė, kad žiemą, atliekant apskaitą, klubo plotuose konstatuoti dviejų vilkų pėdsakai. „Tarp kitko, vaizdo įraše irgi matyti du vilkai, o ne vienas. Kitas stovi atokiau pievoje, laukia. Jeigu ta didelė šernė nebūtų nuvijusi plėšrūnų ir jeigu šerniukai būtų išbėgę į lauką, kitas vilkas būtų priešais ir tada kuriam nors dryžuotukui tikrai būtų nenusikilę!“ – sako Petras.

Aplinkos ministerijos nurodymu, praeitą sezoną vilkų limitas buvo 175. Iš jų vienuolika sumedžiota Ukmergės rajone.

Medžiotojas nurodė, kad plėšrūnų populiacija dar niekada nebuvo tokia tanki: „Medžioju nuo 1994 metų ir tais laikais tik kartą mačiau vilką per medžioklę su varovais. Kitą kartą pasisekė vieną išvysti tik 2014 ar 2015 metais, bet kelerius pastaruosius metus vilkų vis dažniau pastebima per medžioklę ar gamtoje. Tai, kad žiemą matėme tik porą pėdsakų, nerodo tikrosios situacijos, nes kitu laikotarpiu matome kelis individus, būriu medžiojančius elnius, danielius. Ir mūsų klubo plotuose šį sezoną buvo sumedžiotas vienas vilkas, tačiau tai netrukdo plėšrūnams veikti. Taip pat radome kelis papjautus danielius, kuriuos patys pirkome ir paleidome į laisvę“, – pasakoja Petras.

Susiję straipsniai

Ir šernų kaimenę vilkai seka bei reguliariai ateina patikrinti šėryklos. Po šio nufilmuoto įvykio, kur vilkas vaikosi šerniukus, plėšrūnas vėl grįžo patyrinėti viliojimo vietos.

Paklaustas apie ateinančio medžioklės sezono planus, medžiotojas nurodė, kad kolektyvas skirs daugiau laiko ir pastangų plėšrūnų populiacijai savo plotuose reguliuoti. „Tai, kad žmonės dieną pastebi vilkų buvimą, rodo tik tai, kad populiacija auga. Be to, vilkų pasirodė ten, kur anksčiau jų nebūta ir kur plotai iš tiesų nebūdavo tinkami vilkams“, – pokalbio pabaigoje sakė medžiotojas.

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.