Medžioklės reikmenys

Penki populiariausi Vector Optics taikikliai lapių medžioklei0


Vector Optics Continental 3-24×56 SFP medžioklės variacija
Vector Optics Continental 3-24×56 SFP medžioklės variacija
Nuotrauka: Emilija Mariševa

Lapių medžioklė žiemą – tai tokia medžioklės rūšis, kurios metu šūvis dažnai paleidžiamas didesniais atstumais. Pats taikinys ir jo mirtina zona visai maži. Tai reiškia, kad medžiotojas turi pasitikėti ne tik savo jėgomis, bet ir įranga. Kokį optinį taikiklį pasirinkti? Klausiame parduotuvės Angelarms atstovo, šaulio sportininko Jurio Kuškio.

Taikiklis Vector Optics Continental 2.5-15×56 G4

Taikiklis su šešių kartų vaizdo didinimu ir 56 mm dydžio priekiniu objektyvu. Vokiškos optinės sistemos LaREE lęšiai padengti VePRO danga. Tai užtikrina aukštos kokybės kraštuose neiškreiptą vaizdą ir daugiau nei 90 proc. šviesos laidumą. Šis rodiklis tampa svarbus medžiojant prieblandoje. Žiemą dienos trumpos, temsta anksti.

Šiame modelyje taip pat yra klasikinis taikymosi tinklelis su reguliuojamu centro apšvietimu. Yra ir Zero Stop funkcija. Tai reiškia, kad taikiklis išlaiko reguliavimo parametrus tam atstumui, kuriuo yra prišaudytas. Tada galima atlikti korekcijas kitiems atstumams ir lengvai grįžti prie prišaudymo atstumo reikšmių. Atsparumas smūgiams patikrintas ir patvirtintas net iki .338 Lapua Magnum kalibro. Iš viso prietaisas sveria 670 gramų. Matymo laukas šimto metrų atstumu svyruoja nuo 16,6 iki 2,8 metro, priklausomai nuo vaizdo didinimo. Šis ir kiti Vector Optics taikikliai yra ir su vadinamaisiais kariniais greitaisiais laikikliais, skirtais prietaisui tvirtinti ant ginklo.

Taikiklis Vector Optics Continental 2.5-15×56 G4
Nuotrauka: Emilija Mariševa

Taikiklis Vector Optics Continental 2-16×50

Šio taikiklio didinimo diapazonas šiek tiek didesnis, o priekinis lęšis – truputį mažesnis nei ankstesnio modelio. ED kokybės lęšiai padengti VePRO danga, kuriai gamintojas žada mažiausiai 93 proc. šviesos laidumo. Skirtingai nuo ankstesnio taikiklio, šis antrojoje židinio plokštumoje esantis taikymosi tinklelis jau turi dvi padalas vertikalioje ašyje. Jo taip pat šiek tiek didesnis matymo lauko diapazonas: 100 metrų – nuo 20,5 iki 2,56 metro. Atsparumas smūgiams lieka nepakitęs, t. y. net iki .338 Lapua Magnum kalibro. Yra Zero Stop funkcija. Bendras prietaiso svoris – 630 gramų.

Vector Optics Continental 2-16×50
Nuotrauka: Emilija Mariševa

Taikiklis Vector Optics Continental 3-24×56 SFP Hunting

Šis modelis yra dviejų versijų – Hunting ir Tactical. Pagrindinis ir akivaizdžiausias skirtumas yra tinklelio ir reguliavimo bokštelio išvaizda. Medžioklei pritaikyta versija turi tinklelį su keliomis žymomis vertikalioje ir horizontalioje taikymosi ašyse. Antrame variante tinklelis yra taktinis su vadinamąja eglute – papildomomis taikymosi padalomis.

Medžioklinės versijos bokštelis žemesnis, jo viršuje yra užsukamas dangtelis. O taktinis bokštelis ant išorinio korpuso turi reguliavimo žymes ir neturi apsauginio dangtelio. Jame yra ED kokybės iki 93 proc. šviesos laidumo lęšiai. Atsparumas smūgiams iki .338 Lapua Magnum kalibro. Matymo lauko diapazonas 100 metrų atstumu – 13,7–1,7 metro. Taip pat yra Zero Stop funkcija. Bendras įrenginio svoris yra didesnis nei ankstesnių modelių – 736 gramai medžioklės versijos ir 795 gramai taktinės versijos. Kad ryški šviesa netrukdytų stebėti taikinio, šių ir kitų taikiklių rinkiniuose yra ne tik laikikliai, bet ir saulės gaubtas.

Vector Optics Continental 3-24×56 SFP medžioklės variacija
Nuotrauka: Emilija Mariševa

Taikiklis Vector Optics Continental 4-32×56 SFP

Štai dar vienas pirmiau aprašyto taktinio stiliaus modelis, bet su šiek tiek kitokiu vaizdo didinimu ir priekinio lęšio parametrais. Šis taip pat turi Zero Stop funkciją, vokiškos optinės sistemos ED lęšius. Tinklelis yra antrojoje židinio plokštumoje, jos centras apšviestas. Kad prietaisas nerasotų iš vidaus, kaip ir kiti taikikliai, šis taip pat užpildytas azotu.

Taikiklis Vector Optics Continental 4-32×56 SFP
Nuotrauka: Emilija Mariševa

Taikiklis Vector Optics Continental 5-30×56 FFP

Skirtingai nei keturių ankstesnių objektyvų, kurių centrinio vamzdžio skersmuo yra 30 mm, šio vamzdis didesnis – 34 mm. Vokiškos optinės sistemos LaREE lęšiai padengti VePRO danga ir užtikrina daugiau nei 90 proc. šviesos laidumą. Taktinis taikymosi tinklelis yra antrojoje židinio plokštumoje. Tai reiškia, kad pakeitus vaizdo didinimą tinklelio dydis nesikeičia. Reguliavimo bokštelis turi Zero Stop funkciją, jis yra taktinės formos, t. y. be dangtelio ir gali būti pasukamas tada, kai bokštelis truputį pakeliamas aukštyn. Pats prietaisas yra gana sunkus – 810 gramų.

Vector Optics Continental 5-30×56 FFP
Nuotrauka: Emilija Mariševa
Taktinis bokštelis
Nuotrauka: Emilija Mariševa


Kodėl medžiotojui praverstų taktinis taikymosi tinklelis? Aiškina Juris Kuškis

Kad medžiotojas jaustųsi saugus įvairiose medžioklės situacijose, rekomenduojama laiku atlikti namų darbus – nuvažiuoti į šaudyklą ir ginklą prišaudyti skirtingais atstumais. Tokiu būdu medžioklėje bus galima visavertiškai naudoti taikymosi tinklelį, kurio vertikalioje ašyje nurodytos žymos. Tai dar vadinama šaudymu su korekcija. Pavyzdžiui, jei ginklas prišaudytas iš 100 metrų, medžiotojas pasitraukia 200 metrų atstumu ir nereguliuodamas taikiklio šauna į taikinį. Tada nejudindamas ginklo žiūri, kur tinklelio vertikalios ašies atžvilgiu pataikyta, ir mintyse arba popieriuje užfiksuoja, kurią tinklelio žymą pataikymas atitinka. Tuomet šaudamas medžioklėje atitinkamu atstumu taiko ne į tinklelio centrą, o į iš anksto fiksuotą tinklelio žymę. Šiuo metodu taikiklio reguliuoti nereikia, dėl to galima išvengti techninių klaidų, atsirandančių dėl jaudulio, pavyzdžiui, netyčia bokštelį pasukus priešinga kryptimi.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv