Medžioklės reikmenys

Pasaulio kalibrai. RWS išplėtė kalibrų pasirinkimą0


RWS HIT
RWS HIT
RWS HIT

Prie RWS Hit bešvinės amunicijos asortimento šiemet pridėti keturi nauji kalibrai: .22 Hornet, .222 Rem, .223 Rem ir 5.6x50mm Mag. Šis amunicijos tipas išsiskiria didele stabdomąja galia ir geresne galimybe giliai įeiti į taikinį, taip užtikrinant, kad mėsa liktų nesugadinta.

Skirtingai nuo kulkų, kurios taikinyje pasidalija, RWS Hit yra vientisa ir visą savo energiją perduoda taikiniui, tolygiai atsiverdama ir išlaikydama iki 99 proc. masės. Šie šaudmenys puikiai tinka ir smulkiesiems gyvūnams. Be to, tai puikus pasirinkimas šaudyti iš tolesnių atstumų, nes šaudmenys išsiskiria lygesne trajektorija, dideliu greičiu ir energija, ypač kalbant apie greituosius kalibrus.

Privalumai

– Didelė stabdomoji galia, skvarba pataikius į kaulą
– Lygi trajektorija
– Minimali žala mėsai
– 100 proc. bešviniai šaudmenys
– Vientisa kulka

RWS Hit bešvinė amunicija

5.6x50mm Mag

Pas mus mažai žinomas kalibras, bet sukurtas specialiai smulkiųjų gyvūnų medžioklei, pvz., lapėms, gemzėms ir stirnoms atstumu iki 200 m. Šiaurės Amerikoje laikomas smulkių kenkėjiškų gyvūnų medžioklei (varmintavimui) skirtu šoviniu.

Kalibrą sukūrė Günteris Frèresas (Deutsche Waffen und Munitionsfabriken). Dar 1968 metais G. Frèresas patobulino tūtą specialiai kalibrui 5.6x50mm R Mag, kurį sukūrė Nuolatinė tarptautinė šaunamųjų ginklų bandymo komisija (CIP). CIP vertinimu, 5.6x50mm R Mag gali atlaikyti 340 MPa slėgį, o tai yra 40 MPa mažiau nei 5.6x50mm Mag. Šis kalibras užima nišą tarp .222 Rem ir 5.6x57mm, o galios atžvilgiu yra kiek silpnesnis nei .222 Rem Mag ir .223 Rem.

Susiję straipsniai

Pas mus šio kalibro amunicija nedideliais kiekiais prekiauja Purnavu muiža – RWS 4,1 g TM šoviniai kainuoja 2,60 Eur. Pasak gamintojo, kalibras išsiskiria labai nedidele atatranka.

Rodikliai

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.