Patirtis

Naujausia informacija! Tiriamas atvejis dėl šaudymo į elnius iš važiuojančio automobilio Latvijoje0


Latvijos Medžiotoju sajungos valdybos pirmininkas ir vyresnysis CIC trofėjų ekspertas Janis Baumanis
Latvijos Medžiotoju sajungos valdybos pirmininkas ir vyresnysis CIC trofėjų ekspertas Janis Baumanis
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Latvijos medžiotojų sąjunga (LMS) patvirtina, kad šiuos medžioklės plotus valdo Jaunlutriniuose registruotas medžiotojų klubas „Jaunmuižos miško ragas“, kuris taip pat yra LMS narys. Todėl LMS sąjunga žada veikti savo kompetencijos ribose, teigdama, kad sutartis dėl medžioklės plotų su tokiais medžiotojų kolektyvais reikia nutraukti.

LMS valdybos pirmininkas ir vyresnysis CIC trofėjų ekspertas Janis Baumanis komentuoja: „Kreipsimės į UAB „Latvijas Valsts meži“ su prašymu nutraukti medžioklės teisių nuomos sutartį su šiuo klubu. Medžioklės teisių nuomos sutartyje yra išlyga, kad sutartis gali būti nutraukta, jei pažeidžiami Latvijos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai. Šiuo atveju matau ne tik vieno medžiotojo pažeidimą, bet visą veiksmų kompleksą, tiksliau – neveikimo kompleksą. Dėl to mes esame tokioje situacijoje. Kol kas nematau, kad klubas gailėtųsi dėl to, kas nutiko. Net nežinau, ar toks klubas, kolektyvas ar darinys apskritai turėtų toliau medžioti. Labai abejoju, ar klubo ir konkrečios medžioklės vadovas sugeba ir sugebės suburti tą būrį pagal kažkokią tvarką. Tikrai kažką darysime, nes tai yra antausis visiems Latvijos medžiotojams“.

VIDEO! Medžiotojai šokiruoti tokio elgesio! Latvijoje liudininkas nufilmavo, kaip iš važiuojančio automobilio šauna į elnią. Kaltininkai jau nustatyti

Čia reikia pridurti, kad medžioklės plotai Latvijoje kuriami pasirašant sutartis su žemės ir miško savininkais. Didžioji dalis miško plotų priklauso valstybės įmonei „Latvijas valsts meži“. Netekę kontraktų su šia bendrove dauguma klubų netektų didžiosios dalies miško ploto.

Policija dėl įvykio pradėjo baudžiamąją bylą pagal Latvijos Baudžiamojo įstatymo 112 straipsnio trečiąją dalį – dėl uždrausto visuotinai pavojingų priemonių, būdų, įrankių ar technikų panaudojimo medžioklėje.

Už tokią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų arba laikinas laisvės atėmimas, arba probacijos priežiūra, arba viešieji darbai, arba bauda. Šiuo metu pažeidimą padarę asmenys nustatyti ir gruodžio 10-osios vakarą sulaikytas vyras, kaltas dėl neteisėtos medžioklės, paimti ginklai. Kitų su incidentu susijusių asmenų būsimas statusas bus sprendžiamas tyrimo metu.

Jau pranešėme, kad, Latvijos Valstybinė miškų tarnyba (VMT) informuoja, kad šiuo metu vyksta visų bylos aplinkybių, susijusių su praėjusį savaitgalį Saldus rajone užfiksuota neteisėta medžiokle, aiškinimasis.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

VMT pagal savo kompetenciją teikia pagalbą Valstybinei policijai tiriant nelegalią medžioklę. Šiuo metu tarnyba tiria medžioklės teisių naudotojo, kurio medžioklės plote vyko neteisėta medžioklė, veiksmus ir vertina jų atitiktį Medžioklės įstatymo ir Medžioklės nuostatų reikalavimams. Atitinkamai kaltiems asmenims bus taikoma teisinė atsakomybė.

Tuo tarpu Delfi.lv portalas informuoja, kad gruodžio 10 d., sekmadienį, Valstybės policija (VP) sulaikė vyrą, kuris iš automobilio šovė į elnią.

VP išsiaiškino tyrime dalyvavusius asmenis ir sekmadienio, gruodžio 10 d., vakarą sulaikė vyrą už neteisėtą medžioklę ir paėmė ginklus. Vyras turi teisėtai gautą leidimą ginklui.

Kitų su incidentu susijusių asmenų būsimas statusas bus sprendžiamas tyrimo metu.

Policija dėl įvykio pradėjo baudžiamąją bylą pagal Baudžiamojo įstatymo 112 straipsnio trečiąją dalį – dėl uždrausto visuotinai pavojingų priemonių, būdų, įrankių ar technikų panaudojimo medžioklėje.

Pagal Baudžiamąjį įstatymą už tokią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų arba laikinas laisvės atėmimas, arba probacijos priežiūra, arba viešieji darbai, arba bauda.

Valstybės policija tęsia tyrimą baudžiamajame procese, atliekami procesiniai veiksmai visapusiškai išaiškinti įvykio aplinkybes.

Valstybinė miškų tarnyba dėkoja vaizdo medžiagos autoriui, kuris drąsiai ir greitai nufilmavo pažeidimą, nes tai ženkliai palengvina nelegalios medžioklės ir su ja susijusių Medžioklinių šaunamųjų ginklų naudojimo saugos taisyklių reikalavimų pažeidimų tyrimą. Tarnyba taip pat kviečia gyventojus ir medžiotojus pranešti apie asmenų veiksmus, kurie neatitinka medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų. Apie nustatytus medžioklės pažeidimus privaloma nedelsiant informuoti Valstybinės miškų tarnybos medžioklės inspektorius. Medžioklė

Portalas Medības jau pranešė, kad gruodžio 10 dieną socialiniuose tinkluose sparčiai išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip iš priekyje važiuojančio automobilio nušauna elnius. Tai yra absoliučiai neteisėtas elgesys, keliantis pavojų sau ir kitiems, draudžiamas įstatymų ir neleistinas. Medžiotojai komentaruose ir įvairiose „Whatsapp“ grupėse reiškia pasipiktinimą ir šoką tokiu poelgiu, ragina atsakingas institucijas padaryti viską, kas įmanoma, siekiant surasti ir nubausti kaltininkus.

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv