Patirtis

Nelygi medžiotojų ir bebrų kova Klaipėdoje0

Nuotrauka: Darius Babelis

Prasidėjus šalnoms, mažėja stambiųjų graužikų aktyvumas. Didžiąją laiko dalį jie praleidžia savo urvuose ir minta maisto atsargomis – povandeniniais krūmais ir medžių šakomis, kurias rinkdavo rudenį prie savo namų. Todėl galima teigti, kad žiemą sumažėja ir bebrų žalos lygis. Tuo pačiu žiema yra pats tinkamiausias metas bebrų medžioklei, nes kailis yra aukščiausios kokybės, o žinant vietas, kur bebrai juda, labai patogu statyti spąstus.

Jau anksčiau pranešėme, kad Klaipėdos miesto teritorijoje bebrai daro didelę žalą, grauždami gražiausius ir seniausius medžius populiariose gyventojų poilsio zonose.

Kai susisiekėme su Klaipėdos savivaldybe, norėjome sužinoti, kaip vyksta bebrų medžioklė. Kaip pranešama, buvo priimtas sprendimas į talką kviesti medžiotojus, už kiekvieną sumedžiotą bebrą nustatant 370 eurų išmoką.

Atsakymą pateikė Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė:

1. Vadovaujantis Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Gyvosios gamtos apsaugos departamento išduotomis išvadomis dėl bebrų populiacijos gausos reguliavimo tikslingumo, bebrų medžioklė vykdoma dviejose Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijos vietose.
2. 2023-01-01 – 2024-01-14 laikotarpiu buvo gauti trijų medžiotojų siūlymai dėl bebrų medžioklės Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje.
3. Šiuo metu dar nėra žinomi galutiniai bebrų medžioklės rezultatai. Tikslus sumedžiotų bebrų kiekis bus žinomas 2024-04-15.
4. 2023-11-01 – 2023-12-29 laikotarpiu už atliktas bebrų medžioklės paslaugas sumokėta – 370,00 Eur.
5. Žalos dydis miesto želdiniams nėra nustatytas.

Darant išvadas aišku, kad Klaipėdos miesto teritorijoje žalos plotuose kol kas sumedžiotas tik vienas bebras, o tai įrodo, kaip sunku sumedžioti šiuos stambius graužikus. Net ir gana nemaža kompensacija negarantuoja, kad koks bebras bus sumedžiotas.

Kaip pasiteisinimą medžiotojai reikia pabrėžti, kad bebrų medžioklė nėra lengva užduotis, ypač atvirame vandenyje ir atsižvelgiant į tai, kad ji turi vykti mieste, kur saugumo reikalavimai yra daug aukštesni.

Reikia tikėtis, kad iki bebrų medžioklės sezono pabaigos rezultatai pagerės.

Jei Lietuvoje būtų leista naudoti duslintuvus, bebrus būtų galima medžioti šaunamuoju ginklu laikantis saugos reikalavimų. Tai būtų daug efektyvesnis būdas ir duslintuvo dėka nesukeltų neigiamos reakcijos žmonėms, kurie gali būti šalia medžioklės ploto.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv