Patirtis

Intriga iki paskutinio šūvio – Grand Prix Of Lithuania lietuvis nuo nugalėtojo atsilieka vos tašku!0

Nuotrauka: Vilius Urbonas

Portalas Sporting.lt rašo: “Rekordinės dalyvių skaičiumi šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etapo ir Lietuvos didžiojo prizo varžybos pagal FITASC „Compak Sporting“ taisykles savaitgalį tapo ir ypatingos intrigos scena. Vilnietis Virgilijus Grybė aplenkė Europos čempioną ir kitus tarptautinius meistrus, tačiau pasaulio taurės etapo finale po papildomos šūvių serijos pripažino svečio iš Norvegijos pergalę.”

„Sunku apsakyti varžybų atmosferą, ji tiesiog buvo nuostabi. Kaip ir finalas. Tikrai buvo įsimintinos varžybos. Džiaugiuosi juose dalyvavęs. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje rengiamos varžybos kelia vis didesnį populiarumą užsienyje ir pritraukia gabaus jaunimo“, – sakė V.Grybė, vadovaujantis „VG Shooting Academy“ šaudymo akademijai ir pagrindinis varžybų organizatorius.

Grand Prix Of Lithuania 2024

Lietuvos sporto centro šaudykloje Vilniuje susirinko 150 šaulių iš 12 pasaulio valstybių. Tai – Lietuvos didžiojo prizo varžybų rekordas. Didžiausia intriga tapo atviros kategorijos varžybos. Jose po 200 taikinių, po 195 taškus surinko du šauliai – V.Grybė ir norvegas Nicolai Wagneris. Papildomą 25 šūvių seriją vienu tašku 23:22 laimėjo norvegas. Trečiąją vietą užėmė suomis Oliveris Lindhas – 194 taškai.

V.Grybė aplenkė tokius žinomus šaulius, kaip Europos ir Azijos čempionas kiprietis Lefkios Miltiadous, estų šaudymo į skriejančius taikinius meistras Emilis Juhtas, Lenkijos šaudymo legenda ir Europos čempionas Remigiuszas Wlodarczykas. V.Grybė taip pat laimėjo Lietuvos didžiojo prizo ir senjorų kategorijos varžybas. Varžybų dalyvius šaudykla pasitiko gerokai atsinaujinusi – buvo pastatyti pasaulinės kokybės taikinių leidimo bokštai, nuo sudėtingų oro sąlygų saugančios poilsinės. Tai koregavo ir taikinių skrydžių trajektorijas. Varžybas organizavo Lietuvos sportingo federacija ir Stendinio šaudymo centras. Varžybų metu šauliai turėjo įveikti 200 įvairaus sudėtingumo taikinių, skriejančių skirtingu greičiu ir trajektorijomis, išbandymą.

Iš Lietuvos šaulių į galutinį atviros kategorijos dešimtuką dar pateko Tomas Momkus, numušęs 187 taikinius. Moterų įskaitą laimėjo vos po ligos atsigavusi latvė Agnese Caune (181 taškas). Lietuvos šaulė Veronika Roerbaek, šioje kategorijoje liko ketvirta, pasiekusi puikų rezultatą – 169 tšk. Jaunimo kategoriją laimėjo suomis Oliveris Ojansuu (189). Šioje kategorijoje, jauniausias varžybų dalyvis, norvegas Lucas E Westadas, kuriam yra tik dešimt metų, surinko 185 taškus ir užėmė trečiąją vietą. Meistrų (vyriausiųjų) kategorijos nugalėtoju tapo Rūtenis Paukštė (156), veteranų – Vydūnas Mekšrūnas (162).

Visus varžybų rezultatus rasite ČIA

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv