Patirtis

Naujas vilkų puolimas! Vienas šuo mirė iš karto, kitas kankinosi, kol jį surado šeimininkai0

Biržu rajone vilkai naktį įėjo į sodybą ir užpuolė naminius šunis. Plėšrūnams pavyko nuplėšti vieną nuo grandinės ir nutempti. Antrasis, didesnis šuo liko gulėti ant grandinės. Jis buvo sunkiai sužalotas, bet dar buvo gyvas, kai atvyko namo šeimininkes – močiutės šeima.

Namas priklauso močiutei, bet patys jauniausi šeimos nariai nuolat atvyksta apžiūrėti ūkio ir atvežti maisto.
Namą saugojo du šunys. “Neįsivaizduojama gyventi sodyboje be sarginių šunų. Tuo pačiu metu negalima leisti šuniui laisvai vaikščioti. Jie turi būti šalia namo. Taip pat nėra prasmės laikyti šunis voljere, nes tokiu būdu šuniui neįmanoma apsaugoti ūkio nuo piktadarių“, – sakė viena namo savininkės giminaitė.

Kai ji ryte atėjo pasižiūrėti, kas atsitiko, vienas šuo jau buvo nugaišęs, o kitas dar buvo gyvas, dar kiek pakėlė galvą ir bandė pasveikinti šeimininke.

“Jo galinė dalis buvo sunkiai sužalota, tačiau žarnos ir kaklas nebuvo sukandžioti. Iš pradžių manėme, kad šunys per naktį susimušė ir sužalojo vienas kitą. Negalėjome patikėti, kad į kiemą įėjo vilka ir čia drasiai veikė“, – pasakojo moteris ir pridūrė: „Mes iš karto paskambinome pagalbos tarnybai, o jie informavo Gamtos apsaugos tarnybą, kurio atstovas mums paskambino ir patarė palaidoti šunis bei pareiškė užuojautą. Ir viskas.”

Kieme buvo daug pėdsakų. Moteris juos metė, tačiau šunų ir vilkų pėdsakų atskirti negalėjo. Anksčiau vilkų aplink namą nematydavo, tačiau sodybą krūmynai ir šalia esantys miškų masyvai, tad laukinių gyvūnų buvimas – normalus reiškinys.

Paklausta apie tolesnius veiksmus, moteris teigė, kad be šuns šioje vietovėje gyventi neįmanoma ir naujas apsauginis tikrai bus nupirktas, tačiau planuojama įrengti internetinę vaizdo kamerą, kuri padės išvengti tokių nelaimingų atsitikimų ateitije.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv