Patirtis

Miško kamera užfiksuoja lapės ir stirniuko „draugystę“0

Skaitytojo nuotrauka

Vienas mūsų skaitytojas atsiuntė miško fotoaparatu darytas nuotraukas, kuriose užfiksuota dramatiška akimirka. Lapė užpuola jauną stirniuką.

Sprendžiant iš įvykių raidos trijuose miško kamera užfiksuotuose kadruose, lapei pasisekė turėti maisto kelioms dienoms.

Skaitytojo nuotrauka
Skaitytojo nuotrauka
Skaitytojo nuotrauka
Rudosios lapės yra tipiški plėšrūnai, bet jos turi visas teises būti vadinamos visaėdėmis. Jai tinka viskas, pradedant driežais ir stirniukais, baigiant uogomis miške, grūdais lauke ir žuvų liekanomis miesto šiukšlių konteineryje.

Tyrimais nustatyta, kad rudosios lapės valgiaraštyje visame jos areale yra 400, o gal net daugiau rūšių gyvūnų, įskaitant žuvis ir vabzdžius, keliasdešimt augalų, uogų, vaisių. Aišku, ji nepeiks ir dvėselienos. Lapė apskritai yra labai plastiška rūšis. Tai įrodo faktas, kad populiacijai gausėjant jaunos lapės apsigyvena miestų pakraščiuose ir greitai prisitaiko prie gyvenimo miesto aplinkoje. Net didmiesčio centre lapės jaučiasi labai laisvai.

Susiję straipsniai

Priklausomai nuo sėkmės ir sezoninio prieinamumo, lapės valgiaraštį papildo žmogaus palikti ir gamtoje augantys vaisiai, medus, riešutai, stirnų ir kitų gyvūnų, pvz., kiškių mažyliai, paukščių kiaušiniai ir jaunikliai ir kt.

PRENUMERUOKITE Žurnalą 2023 M.!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.