Patirtis

Medžiotojai padeda Ukrainai. Dalyvauja visi!0

Kiekvienas sąmoningas žmogus šį pavasarį apsvarstė savo prioritetus, nuomones, poziciją dėl karo Ukrainoje. Jis vyksta šalia, mūsų kaimynų valstybėje. Visuomet broliais ukrainiečius vadinusi Rusija sukūrė virtinę provokacijų ir melų, siekdama pagrįsti tariamą užpuolimo priežastį. Tai protu nesuvokiama.

Слава Україні! Героям Слава!

Vis dėlto net tamsiausią valandą galima rasti šviesos spindulį. Šis karas parodė, kaip greitai galime susivienyti, kokia vieninga gali būti Europa ir kiekvienos valstybės bendruomenė. Didžioji dalis Lietuvos gyventojų vienaip ar kitaip stengiasi padėti ukrainiečiams. Neatsilieka ir medžiotojų organizacijos bei klubai.

Nuotrauka: iš archyvo

Aukojimo galimybės

LDK palikuonys

„Renkama tikslinė parama Ukrainos žmonėms, kovojantiems už mūsų visų ateitį. Šį kartą kreipiamės į medžiotojus su prašymu paaukoti žvėrienos konservų, kurie bus priimami ir suregistruojami toliau išvardytais adresais. Kilus klausimų, kreipkitės nurodytais telefonų numeriais informacijai“, – toks pranešimas publikuotas organizacijos svetainėje. Aukoti galima bet kuriuos namų apyvokos daiktus, vaikų priežiūros ar medicinos priemones, drabužius, karinę įrangą ir, žinoma, maistą. Išvežimą organizuoja LDK palikuonys.

Didžioji g. 77, Kaunas, Kauno medžiotojų sąjunga, +370 615 76 267 Nijolė
Kalvarijų g. 21, Vilnius, parduotuvė Getbex, +370 650 19 316 Adelė
Pramonės g. 6, Šiauliai, parduotuvė Getbex, +370 615 16 484 Raminta
Tiltų g. 21, Klaipėda, parduotuvė Getbex, +370 640 46 751 Šarūnas

Nuotrauka: iš archyvo

VšĮ LDK palikuonys atstovas, Kauno medžiotojų sąjungos prezidentas Kęstutis Markevičius pasakoja, kad medžiotojai nuo karo pradžios aktyviai aukoja konservus. „Mūsų medžiotojai jau atidavė viską, ką turėjo. Dabar perka galvijų mėsą ir perduoda ją apdoroti, apmoka už tai, kad galėtų aprūpinti Ukrainos kareivius. Mėsa nėra košė ar sausas davinys. Joje daug kalorijų, tai sotus maistas, mėsos konservus patogu saugoti ir turėti su savimi. Mūsų organizacija reiškia padėką visiems aukojusiems konservus ir tai tebedarantiems!“ – sakė K. Markevičius.

LDK palikuonys jau nuo 2014 metų įvykių Ukrainoje, nuo pat Maidano, bendradarbiauja su šios valstybės struktūromis, įskaitant didvyrišką Azovo pulką. „Čia turime draugų ir stengiamės padėti, kuo galime. Taip pat išvežėme kareivių žmonas, sužadėtines, motinas, seseris ir vaikus. Šiuo metu viena besilaukianti mergina ištrūko iš Mariupolio. Mes ją surasime ir paimsime, kai vėl būsime Ukrainoje“, – pasakojo K. Markevičius.

Jis pabrėžė, kad ir Lietuvos miškininkų sąjunga prisijungė prie aukų rinkimo

Blue / Yellow labdaros organizacija

VšĮ Mėlyna ir geltona – nevyriausybinė organizacija, nuo 2014 metų remianti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas ir nuo karo nukentėjusius civilius.

Blue / Yellow rašo: „Pagrindinis Blue / Yellow uždavinys – remti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas kovoje su Rusijos agresija. Taip pat svarbiu uždaviniu laikome ir pagalbą civiliams, gyvenantiems karo zonoje: mokykloms, našlaičiams, šeimoms ir pensinio amžiaus žmonėms. Kartu su savo partneriais teikiame paramą atsižvelgdami į individualius gyventojų poreikius: medicininėmis priemonėmis, drabužiais ir kitais reikalingais daiktais.“

Paveikslas: Blue/Yellow

Iniciatyva #StiprūsKartu

Iniciatyva #StiprūsKartu kviečia padėti į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams. Ši iniciatyva leidžia pasiūlyti turimą nenaudojamą būstą nuo karo siaubo bėgantiems ukrainiečiams ar pavėžėjimą nuo sienos.

Yukon Advanced Optics Worldwide reiškia paramą Ukrainos tautai

Aukštųjų technologijų įmonių grupė Yukon Advanced Optics Worldwide, neteisėtos agresijos akivaizdoje reikšdama paramą Ukrainos tautai, nutraukė savo gaminamos produkcijos tiekimą iš visų įmonių grupei priklausančių bendrovių į Rusiją ir Baltarusiją. Taip pat buvo priimtas sprendimas dėl Smolensko (Rusijos Federacija) mieste veikiančios gamyklos veiklos stabdymo.

Yukon Advanced Optics Worldwide jau anksčiau skelbė, kad rūpinasi savo darbuotojų saugumu Ukrainoje ir imasi visų įmanomų priemonių, kad perkeltų juos su šeimos nariais į kitas saugias šalis.

Pagrindinės bendrovės, kuriose gaminama grupės produkcija, yra sutelktos Lietuvoje, Latvijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

„Yukon Advanced Optics Worldwide“ reiškia paramą Ukrainos tautai

UAB Nevda

Informacinių technologijų įmonė Nevda, dirbanti daugelyje pasaulio valstybių, jau keletą metų vystė verslą Ukrainoje. Šiuo metu bendrovė remia Ukrainos kariuomenę ir taikius gyventojus, kartą per savaitę pristato maisto, įrangos, drabužių, vaistų ir net dovanoja automobilių. UAB Nevda teikia IT paramą valstybės struktūroms ir nuotolinių mokymų programas Ukrainos mokykloms bei moksleiviams.

Egidijus Gaidamavičius: „Suteikiame Ukrainai programinę įrangą, technologijas ir kitą pagalbą!“

Bendrijos teikia paramą

Lietuvos medžiotojai įsitraukė į paramos rinkimo akciją Ukrainos tautai ir siūlo pagalbą pabėgėliams. Tai yra piniginės aukos, įranga, apranga, atskirais atvejais net visureigiai. Dalis medžiotojų klubų registravo savo medžioklės namelius kaip galimas laikinas apgyvendinimo vietas pabėgėliams iš Ukrainos.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) direktorius Laimonas Daukša sakė, kad per pasitarimą draugijos vadovybė sprendė dėl pagalbos Ukrainai ir jos žmonėms. „Žinome, kad daugelis medžiotojų ir jų klubų aukoja žvėrienos konservus ir asmeniškai gabena juos iki sienos ar toliau. Atskirais atvejais ukrainiečiai patys atvyksta paimti aukų ir grįžta atgal, bet mes kaip organizacija galėtume surinkti ir dovanoti tik oficialiai gaminamus konservus. Namuose ar pogrindžio cechuose pagamintos skardinės neturi nei galiojimo termino, nei sertifikato“, – teigia LMŽD direktorius.

„Rinkti daiktus irgi būtų sudėtinga, nežinome, ko reikia, o pasiturinčių medžiotojų, galinčių paaukoti išties naudingų daiktų, nėra tiek daug. Be to, žinome, kad ir gamintojai bei prekybininkai renka pagalbos siuntas. Todėl nusprendėme kviesti savo asociacijos narius aukoti pinigų“, – sakė L. Daukša.

Toliau jis paaiškino, kad organizacija rinks aukas tiesiogiai į savo sąskaitą ir paskui perves Ukrainos krašto apsaugos ministerijai. „Norime, kad pinigai patektų į Ukrainos valdžios rankas be tarpininkų. Taip bus greičiau ir patogiau. Lėšoms rinkti nustatytas konkretus laikotarpis, bet tai nereiškia, kad paskui aukoti nebus galima. Sumanymas yra per trumpą laiką surinkti konkrečią sumą ir ją pervesti“, – teigė L. Daukša ir pridūrė, kad lėšų rinkimas nenutrūks, kol vėl bus nuspręsta atlikti pavedimą, galbūt kitai Ukrainos struktūrai, kuriai tuo metu to labiausiai reikės.

Nuotrauka: iš archyvo

LMŽD direktorius pabrėžė, kad yra daug galimybių aukoti. Viena jų – pasirūpinti pačiais pabėgėliais. Daug Lietuvos medžiotojų klubų jau registravo savo medžioklės namelius kaip laikinus prieglobsčius ir gyvenamąsias vietas. Savo namą, butą, svečių namus ar kitą laikiną gyvenamąją patalpą galima registruoti svetainėje Stipruskartu.lt.

Pinigus galima aukoti į LMŽD centrinės administracijos sąskaitą (LT61 7044 0600 0030 3968, AB SEB bankas, paskirtis: parama Ukrainai). Pirmasis aukojimo etapas baigtas kovo 3 dieną. LMŽD direktorius L. Daukša prieš tai sakė: „Nuspręsta aukojimą vykdyti etapais. Surenkame kokią nors pinigų sumą ir pervedame arba panaudojame būtiniems daiktams įsigyti. Pradedame naujos sumos rinkimą ir renkame toliau. Tokį sprendimą priėmėme, kad nereikėtų laukti kokios tolimos dienos, kol surinksime didesnę sumą. Aukodami dalimis, galėsime padėti operatyviau.“

Už LMŽD komunikaciją atsakingas Deividas Staponkus atskleidė, kad draugijos nariai jau paaukojo 83 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus bus įsigyta naktinio matymo ir terminių optinių prietaisų, kurie bus gabenami į Ukrainą. „Daugiau atskleisti negaliu, nes bet kuri išsamesnė informacija galėtų sutrikdyti paramos teikimą ir jos gavėjus“, – sakė D. Staponkus.

LMS Gamta ragina aukoti

Lietuvos medžiotojų sąjunga (LMS) Gamta kviečia aukoti pinigus ir transporto priemones. „Pagalvok, ten namų rūsiuose slepiasi motinos su vaikais, daugeliui jų jau trūksta duonos riekelės. Medžiotojau, įvairių džipų savininke, jei gali paaukoti savo važiuojančią keturių varančiųjų ratų transporto priemonę, Ukrainos gynėjai tau bus dėkingi. Pirmosios mašinos jau išvežtos“, – pasakojo LMS Gamta vadovas Raimondas Ribačiauskas ir pridūrė, kad už transporto priemones atsakingas Tautvydas, tel. +370 639 18 318
„Supraskime, Ukrainos tautos kova yra mūsų kova“, – pridūrė R Ribačiauskas.

Nuotrauka: iš archyvo

Utenos medžiotojai renka žvėrienos konservus

Utenos medžiotojai renka žvėrienos konservus Ukrainos kariams ir civiliams. „Kreipiuosi į visus medžiotojus, kurie gali prisidėti prie Ukrainos karių ir civilių paramos. Mano tikslas – paruošti ir išsiųsti kuo daugiau kokybiškos mėsos konservų, juos sudėti į visureigius ar lengvuosius automobilius, ir viską (įskaitant ir transporto priemones) palikti už mūsų visų laisvę kovojantiems žmonėms“, – socialiniame tinkle Facebook rašo Šarūnas Remeikis iš Utenos. Daugiau skaitykite Agroeta.lt.

Šilalės medžiotojų ir žvejų draugija aukoja didelį konservų krovinį

Šiemet Šilalės medžiotojų ir žvejų draugija organizavo stambią bebrų medžioklės akciją, kurios metu buvo sumedžioti 143 bebrai. Visa medžioklės produkcija perduota mėsos perdirbimo įmonei Kaune. Iš bebrienos bus pagaminti konservai, kurie bus gabenami į Ukrainą.

Per pirmąjį bebraviečių tvarkymo renginį sugauti 143 bebrai

Susiję straipsniai

Čia išvardyti tik keli medžiotojų klubai, organizacijos ir kitų sričių atstovai. Tačiau mes žinome, kad beveik kiekvienas Lietuvos gyventojas, nepriklausomai nuo lyties, profesijos, politinių pažiūrų, atjaučia Ukrainą ir jos tautą bei padeda, kiek leidžia galimybės. Aukokite, remkite ukrainiečius, nes jie kovoja už mus visus! Medžioklės žurnalo komanda taip pat aukojo pinigų ir žvėrienos konservų, kad padėtų kaimynei kovoje su fašistine Rusija!

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv