Patirtis

Medžioklė su varovais. Tado Blindos medžiotojų būrelis0

Nuotrauka: iš archyvo

Tekstas: Vygandas Šiuša
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Tado Blindos medžiotojų būrelio medžiotojams medžioklių su varovais sezono pradžia – visuomet laukiama šventė. Vieniems tai papildoma proga visą dieną pabūti gamtoje, kitiems – galimybė susitikti ir pabendrauti su seniai matytais bendraminčiais, tretiems – šansas sudalyvauti azartiškame ir įspūdžių pilname veiksme.

Jau daugelį metų mūsų būrelyje į pirmąją varyminę medžioklę dažnas atvyksta su visa šeima. Šiemet į medžioklės su varovais sezono atidarymą, sudalyvauti medžioklėje, pabūti varovais ir patirti naujų įspūdžių pakvietėme Ubiškės kaimo bendruomenės narius. Nors oras nelepino, gausus bendruomenės narių būrelis prisijungė prie mūsų medžiotojų kolektyvo.

Tado Blindos medžiotojų būrelis

Nekantraudamos medžioklės pradžios varovės klausinėjo, kaip čia reikės joms elgtis varyme ir ar jos nepasiklys. Sužinojusios, kaip vyksta medžioklė, ir gavusios atsakymus į klausimus, su nekantrumu laukė pirmo varymo pradžios.
Išklausę medžioklės vadovo instruktažą visi, nekantriai laukdami pirmo varymo, išvyko į medžioklės plotus. Atvykus į vietą po medžioklės rago signalo pasigirsta pirmieji varovų ir varovių šūksniai, užpildydami rudenėjančio miško tylą.

Varymui einant į pabaigą pasigirsta medžiotojo paleistas šūvis. Varovai, išgirdę šūvį, akimirką nutyla, suklūsta ir dar garsiau šūkaudami eina link medžiotojų linijos. Pasibaigus varymui visi varovai dalijasi patirtais įspūdžiais ir emocijomis. Kai kuriems varovams nesugadino nuotaikos ir prisemti auliniai batai.

Visiems labai smalsu ir įdomu, ką sumedžiojo, tad su nekantrumu laukė grįžtančių medžiotojų. Sužinoję, kad sumedžiota briedžio patelė, ir aptarę varymo rezultatus pajudėjome į kitą miško kvartalą antrajam varymui. Antras varymas teikė daug kam vilčių sumedžioti ar bent jau pamatyti vilką. Nes prieš trejetą metų tame pačiame miško kvartale per vieną varymą buvo sumedžioti net penki vilkai. Pernai sumedžiotas vienas vilkas, kitiems pavyko pasprukti pro netaiklius medžiotojus.

Nors varovai gerai atliko savo darbą, deja, šis varymas baigėsi be rezultatų.

Susirinkus visiems medžioklės vadovas paskelbė medžioklės pabaigą ir pakvietė į medžiotojų namelį, kur laukė ant laužo virta šurpa ir žirnių košė. Mūsų būrelio etatiniai virėjai A. Bružas ir R. Lygnugaris jau laukė mūsų grįžtančiųjų iš medžioklės ir mikliai pilstė į dubenėlius karštą šurpą. Kol vieni vaišinosi medžiotojų virta šurpa, kiti paruošė sumedžiotam žvėriui pagerbimo vietą.

Po sočių pietų visi buvo sukviesti pagerbti sumedžiotą briedžio patelę. Medžioklės karaliaus medalis atiteko vienintelį taiklų šūvį paleidusiam mūsų būrelio medžiotojui R. Stasiuliui. Už dalyvavimą medžioklėje varant taip pat visiems varovams buvo įteikti šauniausio varovo medaliai ir padėkos raštai.

Būrelio tradicija tapo į varyminės medžioklės atidarymo šventę pristatyti praėjusiais metais sumedžiotų licencijuojamų žvėrių trofėjus. Trofėjai sukabinami ant stendų ir išrenkamas įspūdingiausias trofėjus, o jo savininkui įteikiama pereinamoji būrelio taurė. Šiemet Tado Blindos būrelio pereinamoji taurė atiteko L. Gailiui už įspūdingus tauriojo elnio ragus.

Bendra šventinė nuotaika ir nenuilstantis įvykių aptarinėjimas dar ilgai aidėjo tamsoje, o vienu bendru tikslu gyvenančių žmonių ryšys dar labiau sustiprino ir taip tvirtą kolektyvą.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv